یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

turned_in_notدسته‌بندی: مقالات آموزشی فتوشاپ
لینک کوتاه این صفحه: https://compressco.net/?p=21361

ویدیو‌های سایت پخش نمیشن؟ لطفا ( V . P . N ) خود را خاموش کنید؛ اگر مشکل حل نشد به پشتیبان پیام دهید.

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

یکی از مهمترین و شاید سخترین قسمت ها قبل از طراحی، پیدا کردن ایده برای طراحی گرافیک است که می تواند ساعت ها زمان یک طراح را بگیرد. پیدا کردن ایده طراحی برای افرادی که آماتور یا تازه کار هستند بسیار زمانبرتر است زیرا نیمی از ایده یابی اولیه برای طراحی، به داشتن تجربه و مهارت در زمینه طراحی گرافیک بستگی دارد. پس اگر به عنوان یک طراح تازه کار مشغول شده اید، گروه کمپرس به شما کمک می کند تا با ما فتوشاپ را گام به گام یاد بگیرید و همچنین برای شما همراهان عزیز آموزش های رایگانی را تهیه و تولید کرده ایم.

هر هنرمندی در مراحل اولیه کار خود، سوالاتی در ذهن دارد، چگونه طراحان خلاق گرافیک می توانند طرح های خلاقانه ای را خلق کنند؟ دانستن پاسخ این سوال چیزی است که با گذشت زمان و تجربه به دست می آید، اما چند ترفند وجود دارد که می تواند به شما در این راه کمک کند.

قبل از طراحی ، لیستی از سوالات به ذهن همه ما میرسد که در ادامه به برخی از این سوال ها اشاره می کنیم:

 1. از کجا ایده برای طراحی پیدا کنم؟
 2. از چه ترکیب رنگی برای طرحم استفاده کنم؟
 3. چطور طرح را برای چاپ آماده کنم؟
 4. بهترین طرح های گرافیکی

خب در این مقاله قرار است که به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین ایده را بیابید ، پس با ما همراه باشید.

“طراحی خوب، تجارت خوب است” این یک عبارت محبوب در بین صاحبان مشاغل می باشد، اما طراحی خوب چیست؟ پاسخ های متعددی برای این سوال وجود دارد. اما بیشتر پاسخ ها ممکن است تحت معیارهای زیر قرار گیرند:

 • یک طرح مینیمال که در عین حال جذاب باشد
 • یک طرحی که کاملا با زمینه کسب و کار مرتبط باشد
 • به راحتی توسط مشتری قابل تشخیص باشد.
 • تعامل خوبی با کاربران داشته باشد

اما به نظر بسیاری از طراحان خبره و خلاق ،یک طراحی خوب فقط زمانی خوب تلقی می شود که مطابق با مد روز باشد و از ترکیبات رنگی مناسب با طرح برخوردار باشد. بنابراین در اینجا برخی از ایده‌های طراحی گرافیک آورده شده است.

ایده‌ برای طراحی گرافیک:

به مخاطب فکر کنید

وقتی طراحی جدیدی را شروع می کنید، قبل از انجام هر کار دیگری سعی کنید خود را به جای مشتری قرار دهید. قرار است این طرح چی پیامی را به مخاطب منتقل کند؟ مخاطب را با چه طرحی جذب کنیم؟ از چه ترکیب رنگی برای طرح گرافیکی استفاده کنم؟ مهمتر از همه، چه چیزی شما را (اگر یک مشتری بالقوه بودید) برای خرید محصول یا خدماتی که برای آن در حال طراحی هستید ، ترغیب می کند ؟اگر بتوانید ایده‌ای داشته باشید که شما را متقاعد به خرید کند، در مسیر درستی هستید،خواه آن طرح یک تبلیغ باشد، یک وب سایت و یا یک کارت ویزیت، زیرا هدف اصلی همه این موارد این است که یک مشتری یا مخاطب را ترغیب به خرید آن محصول و یا استفاده از خدمات کند. اگر به این هدف دست یابید، باید به خودتان افتخار کنید که کار خود را به خوبی انجام داده اید.

استفاده از اطلاعات اضافی و بی ربط ممنوع

در طراحی گرافیک، استفاده از مواردی که دلیلی بر حضور آنها در طرح وجود ندارد و صرفا برای پر کردن فضای خالی استفاده شده اند، اشتباه بسیار بزرگی است، زیرا باعث گیج شدن مخاطب می شود. یک شرکت برای بالا بردن فروش خود ، از طراحی کاتالوگ یا طراحی لوگو استفاده می کند و آن را به عنوان ابزار فروش می بیند نه صرفا یک طرح گرافیکی.

الگوهای نامتقارن

به طور کلی، الگوهای نامتقارن بر صنعت طراحی گرافیک مسلط هستند زیرا جلوه بصری شگفت انگیزی به پس زمینه می دهند. ظاهر نامتقارن، کاربران را کنجکاو می کند،تا طرح شما را با دقت بیشتری بررسی کنند. الگوهای نامتقارن را در مشخصات شرکت، طرح‌ها و پیشنهادات تجاری، گزارش‌های سالانه و موارد دیگر استفاده کنید.

استفاده از تخیل

پس از همه‌گیری ویروس کرونا، همه با شرایط جدید سازگار شدند و از دنیای واقعی به دنیای مجازی کوچ کردند، جایی که صفحه‌های دیجیتال رنگارنگ، تبدیل به یک لذت بصری برای چشمان ما شدند و این به یک فرصت برای طراحان مبدل شد تا تخیل خود را در طرح های گرافیکی به نمایش بگذارند. این روند تصویرسازی را می توان در پس زمینه وب سایت ها استفاده کرد.

طرح های الهام بخش را پیدا کنید

آیا تا به حال این جمله را شنیده اید که «تقلید صادقانه ترین شکل چاپلوسی است»؟ اگر در حین کار بر روی یک طرح به مشکل برخوردید، نفس عمیقی بکشید زیرا همه طراحان در ابتدای کار خود با این مشکل روبه رو شده اند. پس می توانید از سایر طرح های موجود در اینترنت استفاده کنید و این بدان معنا نیست که شما باید از کارهای دیگران کپی کنید، بلکه فقط باید ایده های جدیدی از خودتان ایجاد کنید که می تواند با ورق زدن کارهای خلاقانه دیگران در ذهن شما جرقه بزند.

اگر در حال طراحی یک طراح برای آگهی یک مجله هستید، چند نشریه ای را که در همان صنعت مورد نظر شما طراحی شده اند را ورق بزنید و مطمئن باشید که شما به سرعت الهامات و ایده های مناسبی را برای طراحی خود پیدا خواهید کرد. هیچ استودیو طراحی گرافیکی بدون کتابخانه کوچکی از کتاب های طراحی، کتاب های هنری، مجلات صنعت طراحی گرافیک و سایر منابع  نیست. مجلات و کتاب‌های مربوط به طراحی گرافیک، صفحات خود را با ایده‌های طراحی به‌ روز و همچنین موارد دلخواه از گذشته پر می‌کنند، که همگی می‌توانند برای طراحی شما الهام بخش باشند. از آنچه برای شما در سایر طرح ها، جذابیت دارد در طراحی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید، برای تولید کار خوب باید از فرآیند خلاقانه لذت ببرید، بنابراین سعی کنید طرح های خود را با استفاده از تأثیرات دلخواه خود طراحی کنید زیرا این باید به شروع فرآیند طراحی شما و به داشتن یک سبک منحصر به فرد کمک کند.

بخت با افراد شجاع همراه است

جسور بودن در طراحی گرافیک نیز ماجراجویی محسوب می شود! این تنها گرافیک بصری نیست که کاربر را درگیر می کند، بلکه استفاده صحیح از تایپوگرافی ، کاربر را قادر می سازد که به صورت بصری با طراحی گرافیکی شما ارتباط برقرار کند. در سال 2022، پیش‌بینی می شد که استفاده از تایپوگرافی در صنعت طراحی گرافیک بسیار محبوب شود زیرا  تایپوگرافی با یک طرح گرافیک مناسب، ترکیب بصری عالی برای کاربر خلق می کند.

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

انتخاب تایپوگرافی مناسب برای هر طرح گرافیکی یک بخش مهم تلقی می شود، پس آموزش های مربوط به تایپوگرافی و کالیوگرافی در گرافیک را شروع کنید و تسلط کاملی در این دو مورد کسب کنید.

استفاده از اشکال هندسی را فراموش نکنید

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

طراحی هندسی، یک گرایش طراحی گرافیکی جالب بشمار می آید و به تازگی از محبوبیت بسیار ویژه ای برخوردار شده است. طرح‌های هندسی را می‌توان در وب‌سایت‌ها و هر نوع طرح گرافیکی، برای انتقال بصری یک الگو یا توالی رویدادها استفاده کرد.

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

جالب است بدانید که در طرح های هندسی،نیاز الزامی به استفاده از مربع یا چندضلعی های معمولی نیست زیرا می‌توانید چندین طرح تو در تو برای تشکیل یک خوشه یا طرح‌های مواج که به خوبی و براساس یک مفهوم خاص ترکیب  شده اند استفاده کنید.

استفاده از Double Exposure

این یک روش سنتی است که عکاسان از آن پیروی کردند که در آن عکس‌های متعدد در یک فیلم قرار می‌گیرند تا جلوه‌ای سورئال خلق کنند. مدتی است که این یک روند در بازار طراحی گرافیک است و همین روند به شکلی شدیدتر بر بازار تأثیر خواهد گذاشت.

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

شما می توانید این افکت را در فتوشاپ نیز آزمایش کنید و به آن مسلط شوید. علاوه بر این، ترکیب تصاویر با رنگ های قوی در سال 2022 مرسوم است.

تصاویر طراحی شده با دست

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

تصاویر طراحی شده با دست، هرگز قدیمی نمی شوند زیرا منحصر به فرد و جزء گرایش های همیشگی طراحی گرافیک هستند. این تنها عکس‌ها نیستند که با تصاویر طراحی شده با دست جایگزین می‌شوند، بلکه آیکون‌ها و حتی فونت‌ها پس از طراحی دستی، ظاهری زیباتر و منحصربفردتر پیدا می کنند.

گرافیک متحرک

به جای استفاده از تصاویر ثابت در وب سایت، می توان از تصاویری که دارای انیمیشن هستنذ برای جذب کاربران استفاده کرد. اما به یاد داشته باشید که زیاده روی در این کار باعث وجود تحرک زیاد در طرح ما می شود و عملکرد خوبی نخواهد داشت. سایت Hongkiat دارای ایده های جالب طراحی گرافیکی برای انیمیشن های تصویری است.

ترکیب تصویر ، متن و اشکال هندسی

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

برش بخش‌های خاصی از متن برای ترکیب آن با پس‌زمینه نیز یک ایده مرسوم شده است. به این ترتیب متن برجسته تر به نظر می رسد.

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

از یک قلم دیجیتال استفاده کنید

اختراعات جدید، نوآوری های زیادی را در صنعت طراحی گرافیک به ارمغان آورده است. دستگاه‌هایی مانند wacom، Ipad، Surface pro به شدت به بازار دیجیتال هجوم آورده‌اند که به طراحان امکان می دهند تا بر روی دستگاه‌های دیجیتال طراحی و جلوه‌های خیره‌کننده‌ای را ایجاد کنند.

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

نرم‌افزارهایی مانند Photoshop Sketch، Procreate، Penultimate، Paper…برای سهولت طراحان گرافیک جهت  ایجاد جلوه‌های تمیزتر و روانتر وارد بازار شده اند.

آیا تا به حال احساس کرده اید که ایده های خلاقانه برای طرح های گرافیکی ندارید؟

ضرب‌الاجل‌های بسیار زیاد، مشتریان سخت‌گیر،نداشتن چشم‌انداز منسجم باعث می‌شود شما احساس غم و بی‌انگیزی کنید. ارائه ایده و خلاقیت بر حسب تقاضا همیشه آسان نیست، بنابراین ما فهرستی را گردآوری کرده‌ایم که برای به جریان انداختن خلاقیت شما طراحی شده است:

قبل از شروع ایده پردازی های خلاقانه، مطمئن شوید که هدف خود را از طراحی گرافیک می دانید به عنوان مثال:

 1. هدف از طراحی چیست؟ برای رسیدن به هدف مورد نظر در این طرح، به چه چیزی نیاز است؟
 2. این طرح قرار است چه پیامی را به مخاطب منتقل کند؟
 3. طراح گرافیک روی چه پلتفرمی نمایش داده می شود؟ چاپ یا آنلاین؟
 4. مخاطب کیست؟

این سوالات با تنظیم چارچوبی برای طراحی، فرآیند خلاقیت را ساده می کند و حذف احتمالات و گزینه‌ها می‌تواند کار را بدون محدود کردن فرآیند خلاقیت دلهره‌آور کند.

از رسانه های اجتماعی الهام بگیرید

دو سایت  Pinterest  و Tumblr بزرگ‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مبتنی بر تصویر هستند که به سرعت در حال رشد و گسترش هستند. سایت پنترست و تمبلر منابع عالی برای یافتن الهامات آنلاین، عکاسی و طراحی های خیره‌ کننده است، به علاوه که پیمایش و جستجو در این دو سایت بسیار آسان است. از دو سایت Pinterest  و Tumbler می توان برای یافتن ایده جهت طراحی لوگو، ترکیبات رنگی بینظیر، نمونه ui های برای طراحی وب سایت وسایر موارد استفاده کرد. فراموش نکنید حساب کاربری در پنترست و  Tumblr  ایجاد کنید تا بتوانید، تمامی نمونه های گرافیکی موجود در سایت را مشاهده کنید.

مجلات آنلاین را ورق بزنید

استفاده از مجلات مرتبط با طراحی، به صورت چاپی و یا آنلاین برای ایده یابی فوق العاده هستند. وجود طرح های گرافیک بینظیر در صنعت های مختلف مطمئناً شما را با انگیزه و شگفت زده می کند. به عنوان مثال اگر قصد طراحی یک کاتالوگ را دارید، خب در اینجا باید نمونه های مختلف در سایت را مشاهده کنید و سپس از هر طرحی که پسندیدید، ترکیبات رنگی ،نحوه چینش ، طرح بندی و سایر موارد را ایده برداری و در طرح خود استفاده کنید

در اینجا 5 مجله آنلاین رایگان برای شما عزیزان تهیه شده است:

ابزارهای آنلاین

کار با ابزارهای آنلاین، امکانات بسیار زیادی را در اختیار طراحان قرار می دهد. برخی از این منابع آنلاین عبارتند از Color Lovers و Kuler، جایی که می‌توانید پالت‌های رنگی را تست و آزمایش کنید، محبوب‌ترین طرح‌های رنگی را بررسی کنید و ببینید کجا و چگونه استفاده شده‌اند.

سایر وب سایت های سرگرم کننده و مفید برای ایده گرفتن عبارتند از Designspiration و DesignTAXI جایی که هم می‌توانید طراحی کنید و هم از سایر طرح ها ایده بگیرید.

با اشخاص با تجربه صحبت کنید

با دیگر طراحان و افراد خلاق درباره پروژه‌ها، ایده‌ها، منابع الهام‌بخش و… صحبت کنید زیرا گپ زدن با یک فرد متخصص در زمینه طراحی گرافیک، ممکن است باعث شود تا شما به یک توصیه عالی یا راه حلی مناسب دست پیدا کنید. اما اگر بعد صحبت کردن به هیچ یک از موارد بالا دست نیافتید مشکلی نیست، زیرا صحبت کردن در مورد مشکلات در زمینه ایده یابی، می تواند وزنه ای را از روی شانه های شما بردارد وبعد از آن می توانید با یک زاویه دید جدید به طراحی ادامه بدهید. 😀

خلاقیت را بخشی از روال خود قرار دهید

چه در طراحی گرافیک و چه در سایر زمینه ها، بهتراست که هر روز یا هر هفته در یک ساعت معین، زمانی را برای تمرکز برروی داشتن یک خروجی خلاق اختصاص دهید. زمان و مکانی را انتخاب کنید تا بفهمید چه قرار گرفتن در شرایطی منجربه شروع یک روال خلاقانه می شود، بطور مثال؛ 30 دقیقه قبل از کار یا هنگام استراحت جلوی تلویزیون در عصر. فراموش نکنید که موبایل را خاموش کنید و تمام صفحات رسانه های اجتماعی را که باعث حواس پرتی شما میشود را ببندید.

مطالعه کتاب راه هنرمند

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

جولیا کامرون در کتابش به نام «راه هنرمند» پیشنهاد می‌کند، که یک سفر هفتگی انفرادی برای کشف موارد مورد علاقه خود داشته باشید: از گالری هنری دیدن کنید، به یک کنسرت موسیقی یا پیاده‌روی بروید. هر آنچه را که انتخاب می‌کنید، می‌تواند الهام‌بخش باشد، بنابراین با جنبه فرهنگی درونتان در تماس باشید.

کمی هوای تازه بگیرید

دور شدن از صفحه نمایش، پیاده روی و هوای تازه می تواند برای شارژ مجدد ذهن و سطح انرژی معجزه کند. اگر احساس می کنید از هیچ طرحی ایده ای نمیگیرید، 5 الی 30 دقیقه به بیرون بروید و از محیط دور شوید و بعد مجدد به سراغ کامپیوتر بیایید تا ببینید که دور شدن از فضا تا چه اندازه معجزه آسا بوده است.

از کجا می توان ایده ای  برای پروژه های طراحی گرافیک خود  پیدا کنیم:

خلاقیت همیشه به طور طبیعی و یا زمانی که بیشتر از همیشه به آن نیاز دارید سراغتان نمی آید. برای ایجاد یک ایده طراحی میبایستی از منابع زیادی الهام بگیرید و آنها را در یک فایل جمع آوری کنید تا براساس موارد جمع آوری شده به شروع طراحی بپردازید.

داشتن ایده در طراحی محصول بسیار مهم و الزامی است. نمی توان انکار کرد که ایده در طراحی، محصول کلیدی است زیرا داشتن یک طرح بسیار خارق العاده نه تنها به جذب هرچه بیشتر مشتری می انجامد بلکه می توانید در یک مدت زمان کوتاه به شهرت زیادی برسید. اگر طراح محصول هستید، به شما توصیه می کنیم که موضوع ایده پردازی و الهام گرفتن را جدی بگیرید.

Dribbble

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

Dribbble  یکی از بهترین مکان ها جهت ایده گرفتن برای طراحی محصول است. میدانید چرا؟ زیرا سایت Dribbble جایی  برای کشف طراحان و خلاقان برتر جهان است. مهم نیست که در چه شاخه ای از گرافیک خلاق هستید، از انیمیشن ها، برندسازی، تصویر، طراحی محصول، طراحی وب و حتی چاپ، همیشه پروژه های خلاقانه ای وجود دارد که می توان از آنها ایده گرفت.

Dribbble مکانی عالی برای طراحان و افراد خلاق می باشد زیرا می‌توانند نمونه کارهای همانند یک پورتفولیو برای مشاهده و دریافت بازخورد به اشتراک بگذارند. بسیاری از طرحان از این سایت به عنوان راهی برای نمایش گذاشتن نمونه کارهای خود جهت جذب مشتریان بالقوه و برندهای بزرگ استفاده می کنند. به همین دلیل، کیفیت و طرح های گرافیکی آپلود شده در سایت Dribbble بسیار بینظیر است.

Behance

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

یکی دیگر از مکان های بسیار جالب برای الهام و ایده پردازی Behance است. بسیاری از طراحان به طور مداوم از این سایت در کنار Dribbble جهت ایده گرفتن برای پروژه هایشان استفاده می کنند. از آنجایی که برندهای بزرگ در اینجا به دنبال طراحان بزرگ و خلاق هستند، تنها آثاری که ایده‌ها و خلاقیت‌های زیادی در آنها وجود دارد، بیشتر دیده می‌شوند و به همین دلیل سایت Behance نه تنها مکانی برای ایده یابی است بلکه مکانی برای دریافت سفارشات بزرگ گرافیکی است.

Pinterest

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، به احتمال زیاد با Pinterest آشنا هستید و در گذشته از آن استفاده کرده اید. پینترست یک کتابخانه کلی، از محتوای بصری است که می توانید برای طراحی محصول، برندسازی و حتی چاپ ایده بگیرید.

Pttrns

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

اگر به طراحی رابط کاربری موبایل یا UI علاقه دارید، ما Pttrns را به شما پیشنهاد می کنیم. در ابتدا، ممکن است که این سایت بسیار ساده به نظر برسد و یک خروجی مناسبی بر روی موبایل نداشته باشد، اما پشت این همه سادگی، ایده‌های عالی برای طراحی اپلیکیشن موبایل پنهان شده است که می‌توانید برای طراحی، طرح‌های اپلیکیشن موبایل خود از نمونه های موجود در این سایت استفاده کنید. می‌توانید عناصر رابط کاربری مانند کادر جستجو، فیلد ورودی، منو، و ناوبری را جستجو کنید و از طرح های آنها در پروژه خود بهره ببرید. Pttrns در واقع یکی از بهترین مکان ها، برای ایده گرفتن به عنوان یک طراح اپلیکیشن موبایل است.

Awwwards

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

Awwwards یک وب سایت معتبر است که طراحان بزرگ وب، نمونه کارهای خود را به نمایش می گذارند. یکی از چیزهایی که در مورد Awwwards دوست خواهید داشت این است که آنها یک سیستم جایزه دارند که داوران متخصص، طرح ها را بررسی می کنند و در صورت انتخاب آن طرح به عنوان طرح برتر ، جایزه ای را به طراح اختصاص می دهند.

وبینار و کنفرانس های طراحی

کنفرانس های طراحی از جمله مکان هایی برای ایده گرفتن هستند. سالانه تعداد زیادی کنفرانس برای طراحان برگزار می شود و طراحان برتر، خلاقان و کارشناسان صنعتی در این مراسم حضور دارند که نکات و ایده هایی را برای طرح ها به اشتراک می گذارند. شما می توانید در مورد دنیای طراحی بیشتر بدانید و حتی با پیش بینی های روند در این صنعت آشنا خواهید شد.

PANDA

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

بهترین ابزارها، ایده ها، منابع و الهامات در دنیای طراحی و فناوری را در این سایت کشف کنید. پاندا بهترین محتوای طراحی را برای استفاده شما جمع آوری می کند. پاندا را به عنوان جمع کننده منبع ایده ها و اطلاعات خود برای پروژه طراحی بعدی خود در نظر بگیرید.

اصول جمع آوری ایده برای طراحی گرافیک:

تهیه نمونه کارهای طراحی گرافیک برای طراحان در همه جا حیاتی است. صرف نظر از اینکه به صورت شخصی یا تمام وقت کار می کنید، این مهم است که مهارت ها و اهداف خود را به عنوان یک طراح در نمونه کار خود به نمایش بگذارید. ممکن است طرح‌های زیادی برای به ارائه به عنوان رزومه کاری با مشتریان بالقوه خود داشته باشید، بنابراین با دقت انتخاب کنید که کدام‌ یک از طرح های خود را در مجموعه خود بگنجانید زیرا شما با ارائه نمونه طرح های خود به گونه ای در حال نمایش دادن نقاط قوت خود هستید. در ادامه ما به شما می گوییم که بر چه اساسی باید ایده هایی را برای طراحی جمع آوری کنید:

 1. ملزومات برندسازی کسب و کار

اگر علاقه مند به کار در صنعت طراحی برند تجاری هستید، به نمایش گذاشتن طرح های لوگو و یا ست اداری الزامی است. اطمینان حاصل کنید که طرح های خود از تصاویر، تکسچر ، پترن و…. با کیفیت استفاده کرده باشید زیرا بر روی مخاطبان تأثیر می‌گذارد. به یاد داشته باشید که یک مفهوم مشترک در طراحی بروشور، کارت‌های ویزیت وجود داشته باشد زیرا این موارد ضروری، نقش اساسی در افزایش دیده شدن یک برند دارند ، بنابراین همه طرح های شما باید دارای درجه بالایی از حرفه ای بودن و مرتبط بودن باشد.

 1. طراحی وب

ساخت وب سایت از دو عامل بسیار مهم تشکیل شده است: کدنویسی و طراحی. طراحی گرافیکی به عنوان مکمل کمکی برای بهبود تجربه کاربر از طریق استفاده از فونت ها، تصاویر، رنگ ها و موارد دیگر عمل می کند. همیشه مطمئن شوید که طراحی شما با هویت شرکت مربوطه مطابقت داشته باشد، این به معنای انتخاب صحیح ترکیب های رنگی مناسب، انتخاب فونت، تصاویر، گرافیک و موارد دیگر است. طراحی وب یک گزینه عالی برای به نمایش گذاشتن جنبه فنی و هنری خود شما است.

 1. سرگرمی

آیا کتابی وجود دارد که دوست داشته باشید جلد آن را دوباره طراحی کنید؟ یا پوستر فیلمی که بخواهید آن را مجدد طراحی کنید؟ شاید به طراحی کاور موسیقی فکر کرده باشید؟ اگر چنین است، این می تواند یک پروژه عالی برای نشان دادن مهارت شما باشد و شاید طرح کاور موزیک شما حتی بهتر از نسخه اصلی آن باشد. مهمتر از همه شما با انجام چنین پروژه ای، می توانید به نشان دادن مهارت های نوآورانه خود به عنوان یک طراح گرافیک بپردازید. برای انجام طراحی پوستر کنسرت و یا کاور موزیک، ابتدا باید چند سوال از خود بپرسید:

 • اهداف کارگردان برای محتوا
 • سبک موسیقی
 • محل فروش
 • مخاطب

در نهایت، این پروژه، برای طراحان گرافیک متعصب سینما و تلویزیون که هدفشان برجسته کردن کار خود است، عالی می باشد.

 1. بسته بندی محصول

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

بسته بندی محصول بسیار فراتر از طراحی ظاهری یک محصول است زیرا طراحی خلاقانه بسته بندی محصول یک راه طولانی است و جزء یکی از مهمترین بخش ها برای تبلیغات بازاریابی و جذب مشتری می باشد. برای اینکه بتوانید یک طرح خلاقانه ای ارائه بدهید باید در ابتدا ، بسته بندی یک برندی که از قبل موجود است را با یک پیچ و تاب نوآورانه دوباره طراحی کنید و یا حتی می توانید یک طرح بسته بندی محصول برای برند خود را از ابتدا طراحی کنید و این کاملا به شما بستگی دارد. اگر می خواهید یک کسب و کار شخصی برای خود راه اندازی کنید، ابتدا یک نام تجاری یا برند خیالی خود را تصور کنید و حال بعد از انتخاب نام ، به طراحی لوگو و طراحی ست اداری و در نهایت به طراحی بسته بندی محصول بپردازید. در طراحی بسته بندی محصول بسیار مهم است که طرح خود را برای مشاهده خروجی نهایی طرح بر روی موکاپ بسته بندی قرار بدهید. با استفاده از موکاپ می توانید یک خروجی مجازی از طرح خود پیش از ارسال آن برای فرآیند چاپ داشته باشید.

 1. تبلیغات

انجام طراحی در زمینه تبلیغات و بازاریابی بسیار سرگرم کننده است زیرا شما به عنوان یک طراح، اصول طراحی را پیاده سازی می کنید. به یاد داشته باشید که در طراحی پوستر تبلیغاتی و یا حتی یک طرح تبلیغاتی در اینستاگرام ، ایجاد هدف، تعادل و خوانایی همه موارد بسیار حائز اهمیت است، به‌علاوه، برای داشتن یک طرح منحصربفرد در میان سایر طرح ها، داشتن یک تایپوگرافی مناسب، نقش مهمی را در طراحی و ویراستاری دارد. در نهایت، بهترین و البته پر استرس تریت بخش در مورد طراحی، فرآیند چاپ آن می باشد و در اینجا باید به عنوان نکته ذکر کنیم که قبل از ارسال طرح خود به چاپخانه مواردی مانند: مُد رنگی طرح ، میزان روشنایی و تیرگی طرح خود را در پنل هیستوگرام چک کنید.

نکاتی برای طراحان گرافیک:

 هیچ قانون قطعی برای استفاده از اشکال هندسی در طرح های شما وجود ندارد. اشکال طبیعی یا ارگانیک، مربع، مستطیل، دایره، مثلث یا اشکال ترکیبی ساخته شده دست انسان (مانند اشکال قلب، الماس و غیره) انتخابی مناسب برای انتقال پیام شما به مخاطبانتان است. چندین شکل را با هم ترکیب کنید یا از اشکال متحدالمرکز برای ایجاد یک طرح استفاده کنید و سپس آنها را با ترکیبات رنگی با مفهوم تایپوگرافی مناسب جفت کنید.

نکاتی برای صاحبان وب سایت:

تمامیه اشکال دارای معانی خاصی هستند ، پس درک معانی اشکال هندسی که چه پیامی را به مخاطبان شما منتقل می کند به همان اندازه که باید اشکال هندسی مناسبی را انتخاب کرد مهم است. اگر از طرفداران استفاده از اشکال هندسی هستید، به تیم طراح گرافیک خود بگویید تا تحقیقات بیشتری را درمورد معانی این اشکال انجام دهند تا بهترین انتخاب را براساس استراتژی شما و کسب و کارتان بیابند.

حرف آخر:

طراحان خلاق چگونه فرآیند واقعی طراحی را شروع می کنند؟ ما همیشه با ترسیم ایده ها روی کاغذ شروع می کنم. تا زمانی که چندین طرح را طراحی نکرده اید دست از کار نکشید و هیچگاه طراحی خود را به یک و یا دو  طرح محدود نکنید. اگر می خواهید یک طرحی را برای صفحه‌آرایی ایجاد کنید، چندین طرح کوچک را در صفحه ترسیم کنید و به مطالبی که باید داخل طرح قرار داشته باشند توجه کنید.

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

ایده گرفتن و الهام گرفتن یکی ازمهمترین مراحل، در طراحی گرافیک است. جدا از منابعی که در بالا مورد بحث قرار گرفت، آیا می توانید منابع دیگری را برای ایده یابی با ما در میان بگذارید؟ منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

لینک کوتاه این صفحه: https://compressco.net/?p=21361

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش‌های مرتبط

اکشن فتوشاپ چیست؟ نحوه نصب و راه اندازی اکشن در فتوشاپ

اکشن فتوشاپ چیست؟ نحوه نصب و ساخت اکشن در فتوشاپ

تئوری رنگ در طراحی گرافیک برای طراحان تازه کار و غیر طراحان:

تئوری رنگ در طراحی گرافیک

اینفوگرافیک چیست؟ اصول طراحی اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافیک چیست؟ اصول طراحی اینفوگرافیک چیست؟ + فایل پی دی اف