آموزش ابزار Magic Wand و object selection و quick selection فتوشاپ [درس 5]

turned_in_notدسته‌بندی: آموزش فتوشاپ مقدماتی (مقدماتی تا پیشرفته)
لینک کوتاه این صفحه: https://compressco.net/?p=37062
گردونه شانس کمپرس

ویدیو‌های سایت پخش نمیشن؟ لطفا هم با ( V . P . N ) هم بدون ( V . P . N ) تست کنید؛ زیرساخت اینترنت کشور اختلال شدیدی دارد؛ اگر مشکل حل نشد به پشتیبان پیام دهید.

آموزش ابزار Magic Wand و object selection و quick selection فتوشاپ [درس 5]

در آموزش مقدماتی فتوشاپ قبل، در ارتباط با دسته بندی ابزار سلکت lasso tool صحبت کردیم و امروز در این پست به بررسی دسته بندی Magic Wand خواهیم پرداخت. ابزار مجیک وند فتوشاپ یکی از ابزارهای قدرتمند در نرم‌افزار فتوشاپ است که توسط آن می‌توانید، بخش‌های خاصی از تصویر را براساس رنگ و دیگر مشخصه‌ها انتخاب کنید. این ابزار، بخش‌هایی که با هم مشابه هستند؛ را به صورت خودکار تشخیص داده و انتخاب می‌کند. در دوره جامع فتوشاپ گروه کمپرس، بیش از 4 ساعت آموزش ویدیویی در ارتباط با ابزار سلکت در فتوشاپ ضبط و تدوین شده است.


قسمت چهارم 4️⃣: آموزش سلکت، دوربری، حذف بکگراند با lasso tool در فتوشاپ


ابزار Magic Wand در فتوشاپ

ابزار Magic Wand در نرم‌افزار فتوشاپ یکی از ابزارهای انتخاب (سلکت) و جداسازی بخش‌های مورد نظر ما است. با استفاده از این ابزار، می‌توانید بخش‌هایی از تصویر را بر اساس رنگ و تون‌ها انتخاب کنید. توصیه می‌شود قبل از استفاده ابزار Magic Wand، حتما تنظیمات مختلف آن را تست و آزمایش کنید تا به بهترین تنظیمات برای عملکرد این ابزار دست‌یابید و همچنین، ممکن است؛ در برخی مواقع برای دستیابی به نتیجه دقیق‌تر و دلخواه‌تر؛ نیاز به ترکیب ابزار Magic Wand با ابزارها و تکنیک‌های دیگر وجود داشته باشد.

بررسی option bar ابزار Magic wand

بلافاصله بعد از انتخاب این ابزار در Tool Box فتوشاپ، گزینه‌های مختلفی در قسمت آپشن‌بار جهت انجام تنطیمات بیشتر برای شما فعال می‌شود؛ که بوسیله این تنظیمات می‌توانید رفتار و عملکرد ابزار مجیک وند را برای داشتن یک سِلکت بهتر تغییر بدهید. در ادامه به بررسی هر یک از این گزینه‌ها می‌پردازیم:

گزینه Tolerance در ابزار Magic Wand Tool

تلرانس یا Tolerance در فتوشاپ، مشخص می‌کند که Magic Wand به چه میزان رنگ‌های مشابه را انتخاب کند. با افزایش تلرانس، Magic Wand بیشترین تغییرات رنگی را در نظر می‌گیرد و بخش‌های بیشتری را از تصویر شما انتخاب می‌کند. با کاهش تلرانس، ابزار مجیک وند فقط رنگ‌های بسیار مشابه را انتخاب می‌کند. شما می‌توانید مقدار تلرانس را با استفاده از اسلایدر یا وارد کردن عدد در جعبه متنی تنظیم کنید.

گزینه Contiguous در ابزار Magic Wand Tool

گزینه Contiguous، یکی از تنظیمات مهم در این ابزار محسوب می‌شود؛ زیرا تاثیر بسازیی بر روی عملکرد آن دارد. با فعال یا غیرفعال کردن این گزینه، شما می‌توانید تعیین کنید که Magic Wand بخش‌هایی از تصویر را که رنگ یکسانی دارد انتخاب کند یا خیر. به عبارت دیگر، فعال بودن این گزینه باعث می‌شود؛ فقط بخش‌هایی را در نظر بگیرد که پیکسل‌های رنگی آنها به صورت کامل به هم متصل باشند و این میزان اتصال بخش‌ها به یکدیگر را می‌توان با تلرانس (Tolerance) تنظیم کرد. با فعال بودن این گزینه می‌توانید یک انتخاب تمیزتری داشته باشید.

اما وقتی گزینه Contiguous غیرفعال است، Magic Wand به صورت غیرمتصل عمل می‌کند و تمام بخش‌های مشخص شده را بدون در نظر گرفتن اتصال بین پیکسل‌های رنگی انتخاب می‌کند. با افزایش تلرانس، مجیک وند ممکن است بخش‌های بیشتری را انتخاب کند ولی همچنان به طور غیرمتصل عمل خواهد کرد.

گزینه Anti-alias در ابزار Magic Wand Tool

گزینه Anti-alias، تأثیر زیادی برروی نرمی حاشیه‌های؛ بخش‌های انتخاب شده دارد. وقتی گزینه Anti-alias فعال باشد؛ Magic Wand با استفاده از روشی که به آن ضد پیکسلی نرم می‌گویند، حاشیه‌های انتخاب شده را با نرمی بیشتری نمایش می‌دهد. این به معنای این است که حاشیه‌های انتخاب شده با ترکیب رنگ‌ها و نقاط مجاور به صورت نرم و ملایم نمایش داده می‌شوند.

اما وقتی گزینه Anti-alias غیرفعال است؛ حاشیه‌های انتخاب شده با ترکیب پیکسل‌ها بدون هیچگونه نرمی نمایش داده می‌شوند و این باعث می‌شود حاشیه‌ها تند و تیز باشند و تفاوت رنگی بین پیکسل‌های حاشیه و پس زمینه روشنتر و قابل مشاهده‌تر باشد.

گزینه Sample All Layers در ابزار Magic Wand Tool

گزینه Sample All Layers، یک تنظیم مهم به حساب می‌آید؛ زیرا تأثیر زیادی بر روی نحوه انتخاب بخش‌های مختلف بوسیله این ابزار دارد. وقتی که گزینه Sample All Layers فعال است؛ Magic Wand به صورت همزمان روی تمام لایه‌های موجود در تصویر اعمال می‌شود.

اما وقتی گزینه Sample All Layers غیرفعال باشد؛ Magic Wand فقط بر روی لایه فعلی که در آن قرار دارید عمل می‌کند و تنها بخش‌هایی را انتخاب می‌کند که از رنگ و تون لایه فعلی تشکیل شده‌اند. در این حالت، ابزار Magic Wand تنها روی لایه فعلی تأثیر می‌گذارد و الباقی لایه‌ها را در نظر نمی‌گیرد.

ابزار Quick Selection در فتوشاپ

ابزار Quick Selection یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند و پرکاربرد در فتوشاپ است و همانطور که از نام آن مشخص می‌باشد؛ ابزاری برای داشتن یک انتخاب سریع و بدون دردسر است؛ زیرا می‌توانید با کشیدن ماوس برروی تصویر، ناحیه مورد نظر را انتخاب کنید. این ابزار با تشخیص خودکار مرزها و تمایز بین رنگ‌ها و تون‌ها، بخش‌های مشابه رنگ را انتخاب می‌کند. با استفاده از ابزار Quick Selection، می‌توانید به سرعت و با دقت بخش‌های تصویر را انتخاب کنید.

بررسی option bar ابزار Quick Selection Tool

بلافاصله بعد از انتخاب این ابزار در Tool Box فتوشاپ، همانند ابزار قبل؛ گزینه‌های مختلفی در قسمت آپشن‌بار جهت انجام تنطیمات بیشتر برای شما فعال می‌شود؛ که در ادامه به بررسی هر یک از این گزینه‌ها می‌پردازیم:

گزینه Brush options در ابزار Quick Selection

با استفاده از این گزینه، می‌توانید تنظیمات مربوط به قلم (Brush) ابزار Quick Selection را تغییر دهید؛ زیرا Quick Selection از یک قلم برای انتخاب بخش‌های مختلف تصویر استفاده می‌کند. در گزینه Brush options، شما می‌توانید به تنظیمات زیر دسترسی داشته باشید:

  •  Brush Size: با استفاده از این گزینه، می‌توانید اندازه نوک قلم را تغییر دهید.
  • Hardness: این گزینه کنترل سختی لبه قلم را تنظیم می‌کند.
  • Spacing: با استفاده از این گزینه می‌توانید تعیین که؛ قلم چه میزان فاصله‌ای را بین نقاط در نظر بگیرد.
  • Roundness: با این گزینه می‌توانید شکل قلم را از دایره به بیضی تغییر دهید.

گزینه Sample All Layers در ابزار Quick Selection

به دلیل اینکه در ابزار قبل؛ به بررسی کامل این گزینه پرداختیم؛ حال فقط یک تعریف کوتاهی ارائه می‌کنیم؛ با فعال کردن این گزینه، ابزار Quick Selection قادر به انتخاب بخش‌ها از تمام لایه‌های موجود در تصویر می‌شود و در صورت غیرفعال بودن این گزینه، فقط روی لایه فعلی تأثیر خواهد گذاشت. در دوره جامع فتوشاپ گروه کمپرس، بیش از 4 ساعت آموزش ویدیویی در ارتباط با ابزار سلکت در فتوشاپ ضبط و تدوین شده است.

گزینه Enhance Edge در ابزار Quick Selection

با فعال کردن این گزینه، لبه‌های بخش انتخاب شده نرم‌تر و با تطبیق بیشتر نمایش داده می‌شود.

ابزار Object Selection Tool در فتوشاپ

ابزار Object Selection Tool از نسخه‌ فتوشاپ 2020، معرفی شده است و برای انتخاب دقیق شیء‌ها در تصاویر استفاده می‌شود. با استفاده از این ابزار، می‌توانید به راحتی اشیاء مورد نظر خود را در تصاویر انتخاب کنید و بر روی آن‌ها تغییراتی اعمال کنید.

بررسی option bar ابزار Object Selection Tool

بلافاصله بعد از انتخاب این ابزار در Tool Box فتوشاپ، همانند ابزار قبل؛ گزینه‌های مختلفی در قسمت آپشن‌بار جهت انجام تنطیمات بیشتر برای شما فعال می‌شود؛ که در ادامه به بررسی هر یک از این گزینه‌ها می‌پردازیم:

گزینه Mode در ابزار Object Selection

در این بخش 2 گزینه برای انتخاب قسمتهای موردنظرتان وجود دارد:

  • Lasso Mode: در این حالت، شما می‌توانید با استفاده از ابزار لاسو، به طور دستی اشیاء مورد نظر را با دقت بیشتری انتخاب کنید. این حالت مناسب برای اشیاء با لبه‌های نامنظم است.
  • Rectangle Mode: در این حالت، با کشیدن یک مستطیل دقیق به طول و عرض شیء، می‌توانید آن را به سرعت و سهولت انتخاب کنید.  این حالت برای اشیاء با شکل‌های منظم و لبه‌های روشن مناسب است.

گزینه Sample All Layers در ابزار Object Selection

به دلیل اینکه در ابزار قبل؛ به بررسی کامل این گزینه پرداختیم؛ حال فقط یک تعریف کوتاهی ارائه می‌کنیم؛ با فعال کردن این گزینه، ابزار Object Selection قادر به انتخاب بخش‌ها از تمام لایه‌های موجود در تصویر می‌شود و در صورت غیرفعال بودن این گزینه، فقط روی لایه فعلی تأثیر خواهد گذاشت.

گزینه Hard Edge در ابزار Object Selection

استفاده از گزینه Hard Edge، باعث اعمال شدن سختی و تیزی به لبه‌های قسمت‌های انتخاب شده می‌شود. در دوره جامع فتوشاپ گروه کمپرس، بیش از 4 ساعت آموزش ویدیویی در ارتباط با ابزار سلکت در فتوشاپ ضبط و تدوین شده است.

گزینه Provide Feedback on Selection Results در ابزار Object Selection

با استفاده از گزینه Provide Feedback on Selection Results، نظرات و بازخوردهای خود را دربارهٔ نتایج انتخاب اشیاء با استفاده از این ابزار به تیم فتوشاپ ارسال کنید و همچنین می‌توانید به توسعه‌دهندگان فتوشاپ اطلاع دهید که نتایج انتخاب اشیاء به طور مطلوبی عمل نمی‌کنند یا پیشنهاداتی برای بهبود آن‌ها ارائه کنید.

ابزارهای Select Subject  و  Select And Mask

ابزار  Select Subject امکان انتخاب خودکار سوژه‌های تصویر را فراهم می‌کند؛ با استفاده از این ابزار، فتوشاپ با تحلیل تصویر و استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، سعی می‌کند بطور خودکار سوژه‌های اصلی تصویر را تشخیص داده و آن‌ها را انتخاب کند؛ اما اگر نتایج این ابزار مطلوب نبود و یا بخواهید انتخاب دقیق‌تری داشته باشید، می‌توانید از ابزار Select and Mask استفاده کنید. این ابزار امکانات پیشرفته‌تری برای انتخاب به شما می‌دهد؛ زیرا امکان انتخاب پس زمینه‌های پیچیده و تصاویری که به سلکت دقیقتری نیاز دارند را برای شما فراهم می‌کند.

به طور خلاصه، “Select Subject” و “Select and Mask” دو ابزار قدرتمند هستند که به شما کمک می‌کنند اشیاء را در تصاویر انتخاب کنید. “Select Subject” با استفاده از هوش مصنوعی سعی می‌کند بصورت خودکار سوژه‌های تصویر را تشخیص دهد، در حالی که “Select and Mask” امکانات پیشرفته‌تری را برای انتخاب و تنظیم دقیق‌تر حاشیهٔ اشیاء فراهم می‌کند.

سوالات متداول:

  • مجیک وند در فتوشاپ کجاست؟

برای انتخاب این ابزار، می‌توانید کلید W را از روی کیبورد بفشارید و یا از جعبه ابزار فتوشاپ آن را انتخاب کنید.

  • تنظیمات ابزار quick selection tool در فتوشاپ

منظور از تنظیمات quick selection tool همان گزینه‌های موجود در آپشن بار است که بافاصله بعد از انتخاب آن در قسمت option bar نمایش داده می‌شود.

  • از ابزار object به چه منظور استفاده میشود؟

ابزار Object Selection برای انتخاب دقیق و سریع اشیاء در تصاویر استفاده می‌شود. این ابزار با استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم‌های پیشرفته، به شما کمک می‌کند تا اشیاء را در تصاویر با پس‌زمینه پیچیده و متنوع به راحتی انتخاب کنید.

بعد از کلیک روی دکمه دانلود زیر، در صفحه باز شده روی ویدیو کلیک راست کنید و Save Video as را کلیک کرده و ویدیو را دانلود نمایید.

آموزش ابزار quick selection و object selection و Magic Wand در فتوشاپ [درس ۵]
لینک کوتاه این صفحه: https://compressco.net/?p=37062

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش‌های مرتبط

آموزش ابزار تایپ (Text) در فتوشاپ [درس8]

آموزش ابزار تایپ متن در فتوشاپ (Text) [درس8]

آموزش کار با پنل لایه ها در فتوشاپ + ویدیو [درس 3]

آموزش ویدیویی پنل لایه ها در فتوشاپ (پنل Layers) [درس 3]

ایجاد سند (پروژه) جدید در فتوشاپ photoshop

ایجاد سند (صفحه) جدید در فتوشاپ [درس 1]

پنل هیستوگرام فتوشاپ چیست؟ روش خواندن و درک هیستوگرام تصویر

پنل هیستوگرام فتوشاپ چیست؟ روش خواندن و درک هیستوگرام تصویر [درس 12]

آموزش ابزار شیپ (shape) در فتوشاپ + نصب و ساخت [درس9]

آموزش ابزار شیپ (shape) در فتوشاپ + نصب و ساخت [درس9]