12 ایده طراحی بنر تبلیغاتی جذاب

turned_in_notدسته‌بندی: مقالات آموزشی فتوشاپ
لینک کوتاه: compressco.net/?p=35728

12 ایده طراحی بنر تبلیغاتی جذاب

لینک کوتاه: compressco.net/?p=35728

این مقاله آموزشی فتوشاپ درمورد ایده یابی طراحی بنر است و در انتهای این مطلب، 12تا از جذابترین بنرهای را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم. ایده‌یابی به تفکر خلاقانه و نوآورانه اشاره دارد و باعث می‌شود تا افراد بتوانند به طور خلاقانه به موضوعات مختلف نگاه کنند و راهکارهای جدید و متفاوتی را برای ارائه آنها پیدا کنند.  اگر به طراحی بنر علاقه دارید، با مشاهده آموزش طراحی بنر در فتوشاپ شروع به یادگیری فتوشاپ کنید. برای یافتن ایده طراحی بنر، روش‌های متعددی وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از این موارد می‌پردازیم:

 1. همفکری و کمک خواستن از فراد مختلف؛ باعث یافتن راهکارهای نوین و خلاقانه می‌شود زیرا از قدیم گفته‌اند: «دو فکر بهتر از یک فکر»
 2. برای یافتن ایده در طراحی، میبایست در مورد مسائل مختلف، بازار، رقبا، سبک‎‌های جدید طراحی و سایر عوامل مرتبط تحقیق کنید. با این روش شما برای طراحی خود به بررسی همه جانبه پرداخته‌اید.
 3. کلیه ایده‌هایی که یافته‌اید را باید مورد ارزیابی قرار بدهید تا ببینید آیا آن‌ها قابلیت اجرا را دارند یا خیر.

چگونه برای طراحی بنر ایده پیدا کنیم؟

بدون شک، ایده اولیه طراحی یکی از سخت‌ترین بخش‌ها به حساب می‌آید؛ زیرا نه تنها باید یک طرح جدید و جذاب طراحی کنید بلکه طرحتان باید توانایی انتقال پیام و منظورتان را داشته باشد. برای ایده‌یابی، یکی از بهترین راهکارها؛ مشاهده نمونه کارهای سایر گرافیست‌ها در سایت‌هایی مانند پینترست، فریپیک و… است. برای به دست آوردن ایده‌ جهت طراحی بنر، می‌توانید از منابع ذیل استفاده کنید:

 1.  بررسی طرح‌ها و بنرهای موجود در زمینه مورد نظر، قبل از شروع طراحی باید نوع بنرتان را مشخص کنید بطور مثال باید ببینید که آیا بنر شما بعنوان بنر تبلیغاتی می‌خواهد مورد نمایش قرار بگیرد یا برای اطلاع رسانی.
 2. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم؛ سایت‌هایی نظیر Behance، Dribbble و Pinterest می‌توانند به شما ایده‌های طراحی بنر ارائه دهند. با جستجو در این سایت‌ها و مشاهده نمونه‌های طراحی، می‌توانید از تنوع طرح‌ها نهایت استفاده را ببرید. اگر آموزش رایگان طراحی تراکت سالن زیبایی در فتوشاپ را مشاهده کرده باشید، مدرس این آموزش (پیمان صدوق) به نحوه استفاده و ایده گرفتن از طرح‌های مختلف اشاره کرده است.
 3. همانطور که در چند پاراگراف قبل هم گفتیم، میبایست به بررسی تکنیک‌های جدید طراحی، رنگ‌های پرطرفدار و ترجیحات کاربران بپردازید؛ زیرا به شما کمک می‌کند تا بنر خود را براساس علایق و بروزترین تکنیک‌ها طراحی کنید.
 4. تصور کنید که ایده طراحی بنر خود را در بنری پیدا کرده‌اید که هیچ ارتباطی به موضوع طراحی شما ندارد، و باید به شما بگوییم که استفاده از ایده هیچ اشکالی ندارد. شما می‌توانید ایده‌های آن را به طراحی بنر خود منتقل کنید.

با استفاده از این روش‌ها، می‌توانید ایده‌های زیادی برای طراحی بنر پیدا کنید. توجه داشته باشید که بنرها باید مناسب مخاطبان هدفتان باشند و هدف اصلی شما را در تبلیغات و ارتباط با مخاطبانتان به خوبی منعکس کند.

اهمیت طراحی بنر تبلیغاتی در کسب و کار

طراحی بنر تبلیغاتی در همه کسب و کارها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ زیرا بنرها به عنوان ابزار تبلیغاتی مؤثر می‌توانند باعث توسعه و رشد کسب و کار شما شوند. در ادامه به برخی از اهمیت‌های طراحی بنر تبلیغاتی برای کسب و کار بررسی می‌کنیم:

 • جلب توجه: بنرهای تبلیغاتی با استفاده از طرح‌ها، رنگ‌ها و متن‌های جذاب، توانایی جلب توجه مخاطبان را دارند. هرچقدر طراحی بنر شما خلاقانه و جذاب باشد، افراد بیشتری را به خواندن پیام تبلیغاتی و شناساندن کسب و کار خود ترغیب می‌کنید.
 • ایجاد شناخت برند: هرچقدر به توازن و هماهنگ بودن؛ المان‌های موجود در بنر خود توجه بیشتری داشته باشید؛ می‌توانید باعث به ایجاد شناخت برند خود به دیگران شوید. با استفاده از عناصر بصریی همچون لوگو، رنگ‌ها و فونت‌های مشخص، می‌توانید برند خود را به طور همیشگی در ذهن مخاطبان ثبت کنید. بعنوان مثال می‌توانیم به بنر تبلیغاتی “شرکت فروش بلیط علی بابا” اشاره کنیم. به بنر ذیل توجه کنید که با استفاده از کارکتر علی بابا و ثبت آن بعنوان لوگوی برند خود، باعث شده؛ تا هرزمان که اسم “علی بابا” یا “خرید بلیط” را می‌شنویم؛ اولین چیزی که در ذهن ما نقش ببند، این شرکت فروش بلیط باشد.

بنر تبلیغاتی شرکت علی بابا نصب شده در بزرگراه

همانطور که در بنر بالامشاهده می‌کنید، نام شرکت “علی بابا” با فونت سایز بزرگتری در ابتدا قرار داده شده و در ادامه؛ الباقی متن با همان فونت اما با سایز فونت کوچکتری نوشته شده است. با قرار دادن عبارات “بلیط هواپیما، بلیط قطار، بلیط اتوبوس” خدماتی که ارائه می‌دهد را به مخاطبان معرفی کرده و در آخر با استفاده از یک فونت خاص؛ وبسایت خود را درج کرده است.

 • انتقال پیام: بنرهای تبلیغاتی، به سادگی می‌توانند پیام و اطلاعات مهمی را در مورد محصولات و خدمات شما منتقل کند. همانند بنر فوق که خدمات خود را در یک باکس با بک‌گراند سفید قرار داده است و در عین حال که بسیار ساده و مینیمال به نظر می‌رسد، ساعت‌ها تفکر در آن نهفته است.
 • ایجاد نیاز و تحریک برای خرید: طراحی بنرهای تبلیغاتی با استفاده از عناصر جذاب و قانع‌کننده، می‌تواند نیازهای مخاطبان را تحریک کند و آن‌ها را به خرید محصولات یا استفاده از خدمات شما ترغیب کند. ایجاد ارزش و مزیت رقابتی محصولات در بنرها می‌تواند تأثیر قابل توجهی در تصمیم گیری مخاطبان برای خرید داشته باشد. بنر چاپی شرکت دنت ذیل؛ می‌تواند نمونه بسیار خوبی برای تشریح این گزینه باشد.
بنر فیزیکی تبلیغاتی شرکت دنت

 

این بقدری خوشمزه😂 و زیبا طراحی شده است که فقط با یک نگاه گذری می‌تواند هوس خوردن دنت را در وجود هر شخصی ایجاد کند. به ترکیب رنگ بسیار زیاد این بنر توجه کنید که چطور رنگ آبی آسمانی را با رنگ کاراملی مخلوط کرده و یک هارمونی بسیاز خلاقانه‌ای را بوجود آورده است. این بنر هم محصولش را تبلیغ کرده و هم نیازی را در مخاطب ایجاد کرده است.
 • افزایش فروش: هر گزینه تکمیل کننده گزینه قبلی است؛ در گزینه قبل گفتیم که باید بنر به گونه‌ای طراحی شود که “ایجاد نیاز” را در مخاطب بوجود آورد. طراحی بنرهای تبلیغاتی مؤثر و جذاب می‌تواند به افزایش فروش محصول کمک کند.

 • ارتباط با مخاطبان: طراحی مناسب، فرصتی را برای برقراری ارتباط با مخاطبان را فراهم می‌کند. با استفاده از بنرها، می‌توانید اطلاعات تماس، وبسایت، شبکه‌های اجتماعی و سایر راه‌های ارتباطی خود را به مخاطبان ارائه دهید و از این طریق با آن‌ها در ارتباط بمانید. با توجه به بنر شهر فرش که واقعا خلاقانه طراحی شده، با یک طراحی بسیار مینیمال، افتتاح شعبه دوم خود را اطلاع رسانی کرده است. با بولد کردن #دوتا_شدیم و استفاده از یک باکس سخن که انتهای آن به شهر فرش اشاره دارد، بصورت غیر مستقیم اطلاع رسانی می‌کند.

بنر تبلیغاتی شهر فرش

 

عکس بنر بالا که بسیار بی کیفیت بود و برای اینکه شما عزیزان بتوانید آن را کیفیت بالاتری مشاهده کنید، از هوش مصنوعی برای بالا بردن کیفیت تصویر استفاده کردیم، برای اینکه با این روش از افزایش کیفیت تصویر آشنا شوید؛ مقاله افزایش کیفیت عکس با هوش مصنوعی را مطالعه کنید.

آشنای با انواع بنر تبلیغاتی

این تنها چند نمونه از انواع بنرهای تبلیغاتی هستند، که هر برند و شرکت ممکن است بسته به نیازها و راهبردهای تبلیغاتی خود از طرح‌ها و ابعاد مختلفی استفاده کنند. همچنین، با پیشرفت فناوری و ابزارهای طراحی، می‌توان بنرهای تبلیغاتی خلاقانه‌تر، پویا و تعاملی طراحی کرد که باعث جلب توجه بیشتر مخاطبان می‌شوند. در زیر به برخی از انواع رایج بنرهای تبلیغاتی اشاره می‌کنم:

 1. بنر سایت: این بنرها در وبسایت‌ها نمایش داده می‌شوند و از ابعاد استانداردی مانند 728×90 پیکسل (Leaderboard)، 300×250 پیکسل (Medium Rectangle) و 336×280 پیکسل (Large Rectangle) استفاده می‌کنند. برای اطلاع از ابعاد انواع بنر، توصیه می‌کنیم مقاله ” سایز طراحی بنر در فتوشاپ + رزولوشن مناسب برای طراحی بنر” مطالعه بفرمایید زیرا در این مقاله به ابعاد انواع بنر اشاره شده است.
 2. بنر شبکه‌های اجتماعی: اگر همچنان به این فکر می‌کنید که چگونه یک بنر جذاب تبلیغاتی طراحی کنیم؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. این بنرها برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و لینکدین طراحی می‌شوند. اینگونه بنرها؛ شامل تصویر، متن کوتاه، لوگو و لینک به صفحه‌ای که تبلیغ هستند و ابعاد این بنرها بسته به نوع شبکه اجتماعی و ناحیه نمایش متغیر است.
 3. . بنر برای موبایل: این بنرها برای نمایش دادن در اپلیکیشن‌های موبایلی طراحی می‌شود. ابعاد این بنرها ممکن است؛ 320×50 پیکسل (Mobile Leaderboard)، 300×250 پیکسل (Medium Rectangle) و 320×480 پیکسل (Interstitial) باشد.

 4. بنر تلویزیونی: همانطور که از نام این بنر مشخص است، از آن در تبلیغات تلویزیونی استفاده می‌شود که شامل تصویر، صدا، متن کوتاه، اطلاعات تماس و لوگوی شرکت یا برند مربوطه است. ابعاد بنرهای تلویزیونی معمولاً بر اساس استانداردهای موجود در هر کشور تعیین می‌شوند و می‌توانند متفاوت باشند.

12 ‌نمونه ایده بنر تبلیغاتی

در این بخش نمونه‌های بسیار زیبایی را از انواع مختلف بنر برای شما عزیزان جمع‌آوری کرده‌ایم:
بنر تبلیغاتی لوازم آرایشی
بنر تبلیغاتی بازهای کامپیوتری
بنر تبلیغاتی نوتلا و شکلات
بنر تبلیغاتی فست فود
بنر تبلیغاتی اطلاع رسانی از تخفیفات
بنر تبلیغاتی بازی کامپیوتری
بنر تبلیغاتی سس تند
بنر تبلیغاتی اجزاء کامپیوتری برای اینستاگرام
بنر تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ
بنر تبلیغاتی برای دلیوری رایگان
بنر تبلیغاتی سفارش آنلاین شکلات

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش‌های مرتبط