اصول و نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

turned_in_notدسته‌بندی: مقالات آموزشی فتوشاپ
لینک کوتاه این صفحه: https://compressco.net/?p=16600

ویدیو‌های سایت پخش نمیشن؟ لطفا هم با ( V . P . N ) هم بدون ( V . P . N ) تست کنید؛ زیرساخت اینترنت کشور اختلال شدیدی دارد؛ اگر مشکل حل نشد به پشتیبان پیام دهید.

اصول و نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت یک فرآیند هنری است که در آن کارتهای کوچکی با اطلاعات تماس و هویت یک فرد یا سازمان طراحی می‌شوند. این کارتها به عنوان یک ابزار ارتباطی حرفه‌ای در جلسات تجاری، رویدادها و تبلیغات استفاده می‌شوند. طراحی کارت ویزیت از جنبه‌های گرافیکی و طرح بصری بسیار مهم است. با استفاده از انتخاب مناسب رنگ‌ها، فونت‌ها، تصاویر و طرح‌بندی، می‌توان یک کارت ویزیت جذاب و منحصربه‌فرد ایجاد کرد که باعث تمایز شما از رقبا می‌شود. هدف اصلی در طراحی کارت ویزیت، ایجاد یک هویت بصری منحصربه‌فرد است که باعث به خاطرسپاری و تشخیص شما در ذهن مخاطبان می‌شود. با طراحی یک کارت ویزیت حرفه‌ای و جذاب، می‌توانید تاثیر بیشتری در تبلیغات خود و ارتباط با مخاطبان خود داشته باشید. در این مقاله آموزشی درمورد اصول و نکات مهمی که در طراحی کارت ویزیت باید رعایت شود صحبت کرده‌ایم.

اگر بخواهیم بصورت کامل و البته ساده؛ تعریفی از یک طرح خوب برای کارت ویزیت داشته باشیم باید بگوییم که طرح آن میبایست؛ به گونه‌ای باشد که نوع تجارت یا کسب و کار شما را به سادگی برای مخاطب یا ببینده شرح دهد و باعث جلب توجه و البته ترغیب جهت خرید محصول یا استفاده از خدمات شما شود. اگر کارت ویزیت شما نتواند این دو مورد را در مخاطب شما ایجاد کند باید بگوییم؛ که طرح کارت ویزیت شما در سطح مناسبی برای تاثیر گذاری نبوده است. اگر طرح کارت ویزیت شما مورد پسندتان نیست؛ یک راه حل مناسب این است که خودتان دست بکار شوید و طراحی را شروع کنید؛ یکی از اقداماتی که باید قبل استارت طراحی انجام دهید؛ مشاهده آموزش طراحی کارت ویزیت و ست اداری است تا بیاموزید که از چه فونت و البته رنگی برای طرحتان استفاده کنید.

14 نکته مهم در طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت باید بازتابی از حرفه‌ و هویت برند شما باشد. بهتر است طراحی را با دقت و حوصله انجام دهید؛ در ادامه به 10 نکته مهم که در هنگام طراحی کارت ویزیت باید رعایت کنید؛ اشاره کرده‌ایم:

1. طراحی سادگی: کارت ویزیت باید طراحی ساده و خوانا داشته باشد؛ از تعداد زیادی فونت و الگوی طراحی استفاده نکنید.

2. خوانایی: متن‌ها و اطلاعات موجود در کارت ویزیت باید به راحتی قابل خواندن باشند. از فونت‌های خوانا و اندازه متن مناسب استفاده کنید و اطلاعات را به صورت منظم و مرتب قرار دهید.

3. نوشتن نام شرکت یا مغازه: حتما نام فروشگاه و یا شرکت مورد نظر را به صورت درشت و خواناتر از سایر مطالب بنویسید، زیرا اینکار باعث می شود که آن برند یا کمپانی راحت تر در ذهن حک شود.

4. فونت: معمولا بهتر است در متن کارت ویزیت ها بیشتر از دو یا سه فونت را مورد استفاده قرار ندهید؛ زیرا استفاده از  فونت زیاد باعث حواس پرتی مخاطب می‌شود و به یاد داشته باشید که از استفاده فونت‌هایی که باعث ایجاد اختلال در دید کاربر می شود خودداری کنید.

5. اطلاعات ضروری: در کارت ویزیت، فقط به اطلاعات ضروری و مهم اکتفا کنید. این شامل نام، عنوان شغلی، شماره تلفن، آدرس ایمیل و آدرس وبسایت شما است. اطلاعات اضافی مانند شبکه‌های اجتماعی و توضیحات طولانی را به حداقل برسانید

6. رزولوشن: برای طرحی‌هایی که قرار است در چاپخانه به چاپ برسند؛ باید رزولوشن را به روی 300 PPI قرار بدهید. اگر رزولوشن شما پایین تر از عدد گفته شده باشد؛ کیفیت طرح چاپی شما افت بسیار زیادی خواهد داشت. نکته مهمی که باید درمورد رزولوشن به آن توجه داشته باشیم این است که؛ رزولوشن بالا باعث بهتر شدن کیفیت می‌شود اما اگر بیشتر از رقم گفته شده افزایش پیدا کند؛ تاثیری در کیفیت پروژه شما ایجاد نخواهد کرد. از آنجاییکه هزینه طراحی کارت ویزیت نسبتا بالا می‌باشد، برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی باید همه موارد را چندین بار چک کنید.

7. رنگبندی مناسب: رنگبندی یکی از اصل‌های مهم طراحی می‌باشد؛ بطور مثال زمانیکه شما از رنگ‌های روشن و جذاب در طراحی کارت ویزیت خود استفاده می‌کنید؛ باعث جلب توجه مخاطب می‌شود. هنگام طراحی، حتما سایت‌هایی که ترکیب رنگ‌های مناسب برای طراحی را ارائه می‌کنند را بررسی کنید و قبل از اقدام به هر کاری با مشتری خود مشورت کرده تا بعد ها به مشکل برنخورید.

8. مد رنگی:  طراحان تازه کار تفاوت بین  CMYK و RGB را بخوبی نمی‌دانند و از اهمیت این دو مُد رنگی در هنگام چاپ بی اطلاع هستند. نکته اینجاست که در چاپ طرح؛ باید از CMYK استفاده کنید، چون رنگ سفیدی که ما در طرح نیاز داریم را به کمک سفیدی کاغذ بدست می‌آوریم. در حالت RGB، رنگ سفید از ترکیب سه رنگ (سبز،آبی،قرمز) بدست می‌آید و از این رو، وقتی از حالت RGB برای چاپ استفاده کنیم، رنگ چاپ شده چیزی که میخواهیم از آب در نمی‌آید و تمامی رنگ‌ها بسیار مرده تر از رنگ دیده شده در مانیتور به نظر خواهند رسید.

9. استفاده نکردن از کادر: لطفا در طراحی کارت ویزیت استفاده از کادر را کنار بگذارید؛ زیرا در بسیاری از چاپخانه‌ها میزان خطا، در بُرش اطراف طرح زیاد است و وجود کادر کار شما را خراب می‌کند. بعنوان یک طراح همواره باید به یاد داشته باشید؛ که طراحی کارت ویزیت برای چاپ شدن انجام می‌شود و نیاز به بُرش خوردن دارد و برای نمایش در کامپیوتر نیست و به همین دلیل باید 3 الی 5 میلی‌متر از محیط اطراف طرح خود را با استفاده از Rulers مشخص کرده و آن قسمت‎ها را خالی بگذارید.

10. انتخاب تصاویر مناسب: انتخاب تصویر مناسب هم بدون شک جزء اصلی‌ترین بخش‌ها در طراحی است؛ زیرا تصاویر مناسب می‌توانند کارت ویزیت را جذاب‌تر و جذب کننده‌تر کنند. با استفاده از تصاویر با کیفیت و جذاب، می‌توانید توجه مخاطبان را جلب کنید و طراحی خاصی به کارت خود بدهید. تصاویر دارای یک قابلیت مهم هستند؛ زیرا می‌توانند به صورت غیرکلامی پیام‌های مهمی را به مخاطبان منتقل کنند. با استفاده از تصاویر مناسب و مرتبط با فعالیت‌ها، محصولات یا خدمات شما، می‌توانید ارتباط بین کسب و کار شما و مخاطبان را تقویت کنید.

11. قرار دادن لوگو: لوگو، به عنوان نماد و کلیدی‌ترین عنصر در شناسایی برند است. قرار دادن لوگو در طرح کارت ویزیت، به مخاطبان کمک می‌کند تا به سرعت برند شما را شناسایی کنند. وجود لوگو در کارت ویزیت، به مخاطبان حس اعتماد می‌دهد که شما یک کسب و کار حرفه‌ای هستید و خدمات یا محصولات با کیفیت ارائه می‌دهید.

12. نوشتن اطلاعات مهم: تمام اطلاعات مورد نیاز مشتریان را در کارت ویزیت بنویسید؛ به طور مثال: نام شرکت، زمینه کاری، تلفن، آدرس، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و…تا مشتریان راحت‌تر بتوانند در زمینه کاری با شما ارتباط برقرار کنند.

13. استفاده از QR Code: یکی از روش‌های مدرن و جدید در طراحی کارت ویزیت، اضافه کردن QR code است؛ که باعث سهولت دسترسی به اطلاعات می‌شود. استفاده از کیوآرکد، یک حرکت هوشمندانه‌ای است؛ زیرا با انجام اسکن، اطلاعات شما به صورت اتوماتیک در تلفن همراه کاربران ثبت ‌می‌شود که این امر موجب سرعت بخشیدن در ثبت اطلاعات شما می‌شود. یک نکته مهم در زمینه دریافت کیوآرکد که باید به آن دقت کنید، سایت‌های بسیار زیادی این سرویس را ارئه می‌دهند و سپس بعد از گذشته مدت زمانی اگر شما اکانت پولی آنها را خریداری نکنید، کیوآرکد شما را غیرفعال می‌کنند و این یک مشکل بسیار بزرگی است؛ به همین دلیل برای جلوگیری از بروز این مشکل، آموزش طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ را مشاهده کنید تا نحوه صحیح ساخت QR code را بیاموزید.

14. بررسی مجدد: انجام بازبینی و بررسی قبل از چاپ برای هر کار چاپی که انجام می‌دهید واجب است. هنگام ارسال طرح کارت خود به چاپخانه، اطمینان حاصل کنید که همه جزئیات را دوبار بررسی کرده‌اید؛ زیرا هیچ چیز بدتر از تحویل گرفتن کارتهای ویزیت با غلط تایپی و با رنگ خراب نیست.

انتخاب فونت مناسب برای طراحی کارت ویزیت

چگونه فونت کارت ویزیت خود را انتخاب می‌کنید؟ چه در حال سفارشی‌سازی یک طرح لایه باز کارت ویزیت یا طراحی کارت ویزیت از ابتدا باشید، هزاران فونت از بهترین سایت‌های فونت در دسترس هستند. انتخاب فونت اشتباه می‌تواند منجر به ارسال پیام اشتباه برند شما به مخاطبان هدف شما شود. به همین ترتیب، بسیاری از فونت‌ها برای ارتباط سریع و واضح مورد نیاز برای یک فونت کارت ویزیت موثر طراحی نشده‌اند. مطمئن نیستید که چگونه فونت‌های خوب برای کارت ویزیت انتخاب کنید؟ چهار نکته زیر باید شما را در مسیر درست قرار دهد.

  1. فونت‌هایی را انتخاب کنید که حال و هوای مناسب را ایجاد کند

هنگام انتخاب فونت برای کارت ویزیت از خود یا مشتری خود بپرسید، آیا کسب و کار شما کلاسیک و پیچیده، مجلل و ظریف است یا سرگرم کننده و ماجراجویانه؟ همه اینها را می‌توان با استفاده از یک فونت مناسب نشان داد.

  1. به دنبال فونت‌هایی باشید که خوانایی بالایی دارند

آیا می‌خواهید طراحی کارت ویزیت شما منحصر به فرد باشد؟ انتخاب یک فونت به انجام آن هدف کمک می‌کند. با این حال؛ بهتر است یک رویکرد محافظه کارانه داشته باشید و از فونت‌های سنتی دور نشوید.

  1. ترکیبی از فونت‌هایی را انتخاب کنید که طراحی کارت ویزیت شما را برجسته کند

طراحان آماتوری ممکن است بخواهند از یک فونت یا یک خانواده فونت استفاده کنند تا از عدم تطابق فونت‌های خود جلوگیری کنند. با این حال، اگر به طراحی علاقه دارید؛ ترکیب دو فونت متضاد روی کارت ویزیت شما می‌تواند طراحی را برجسته کند و توجه را به خود جلب کند.

4 . خانواده‌های مختلف فونت را بشناسید

انواع مختلف فونت‌ها پیام های متفاوتی را ارسال می‌کنند، بنابراین درک از دسته بندی فونت های اولیه هنگام انتخاب فونت کارت ویزیت مهم است.

کارت ویزیت بهترین ابزار برای بازاریابی در دنیای تجارت در نظر گرفته می شود. بنابراین، بهترین فونت های کارت ویزیت برای استفاده کدام هستند؟ ما در این مقاله بهترین‌ها را معرفی می کنیم. بر اساس یافته های موسسه تحقیقات مغزی، 72 درصد از مشتریان بر اساس کیفیت کارت ویزیت خود تصمیم می گیرند که آیا می خواهند با آن شخص یا شرکت تجارت کنند. مهم ترین عناصری که کیفیت کارت ویزیت شما را مشخص می کند، کاغذ، رنگ ها و فونت ها هستند. امروز، ما بحث خواهیم کرد که چگونه فونت ها می توانند کارت ویزیت شما را از رقبا متمایز کنند و به یاد داشته باشید که تفاوت در نوع کاغد چاپ انتخابی و طرح اختصاصی باعث بوجود آمدن اختلاف زیادی در ارائه قیمت طراحی کارت ویزیت می شود.

در ابتدایی ترین حالت، یک کارت ویزیت باید یک کار ساده را انجام دهد: نام، نام شرکت و اطلاعات تماس  را در ذهن مخاطب شما ثبت کند و کارت ویزیت شما باید منعکس کننده شخصیت کاری شما باشد و باید دارای طراحی زیبا و خلاقانه باشد که کیفیت کار شما را به خوانندگان نشان دهد. البته، کارت ویزیت شما باید خط باریکی بین خلاقیت و خوانایی داشته باشد. اگر همکاران یا کارفرمایان احتمالی شما نتوانند کارت شما را بخوانند، نمی توانند با شما تماس بگیرند! به همین دلیل بسیار مهم است که به محض شروع فرآیند طراحی کارت ویزیت، بهترین فونت ممکن را انتخاب کنید. اگر مشغول طراحی کارت ویزیت و ست اداری برای یک کسب و کار هستید و به دنبال یک ایده اولیه برای طراحی هستید باید این اصل را در ذهن داشته باشید انتخاب رنگ مناسب با کسب و کار آن شرکت یا شخص نیز بسیار امر مهم و موثری است.

فونت‌های فارسی مناسب برای طراحی کارت ویزیت

فونت فارسی داری محدودیت زیادی است و استفاده مناسب از آنها در کنار یکدیگر کاری بسیار پر ریسک است؛ مخصوصا برای افرادی که بسیار تازه کار هستند. در ادامه به فونت‌های فارسی مناسب برای طراحی کارت ویزیت اشاره می‌کنیم. اگر به دنبال خلق طرح‌هایی متفاوت و خلاقانه هستید؛ باید قدرت ریسک‌پذیری خود را بالا ببرید تا بتوانید یک اثر خلاقانه و لاکچری را ایجاد کنید.

فونت جوانJavan

فونت جوان مناسب برای استفاده در طراحی کارت ویزیت

فونت جوان یک فونت دست نویس از نوع نمایشی است؛ که برای عنوان‌های پر نشاط استفاده می‌شود. از ویژگی فونت جوان می‌توان به این اشاره کرد که از قلم ماژیکی برای ساخت آن استفاده شده است. فونت جوان دارای تعداد بسیار زیادی حروف و ترکیبات جایگزین است که می‌توانید تایپوگرافی دلخواه خود دست پیدا کنید. استفاده مناسب از این حروف و ترکیبات جایگزین و ایجاد ترکیب‌بندی با حروف تا حد زیادی می‌تواند کار شما را شخصی کند. در کارت ویزیت‌هایی که در زمینه کسب و کارهای فانتزی مشغول هستند بسیار انتخاب مناسب است.

فونت وزیر

فونت وزیر از سری فونت های سنس سریف است و به همین دلیل فونتی است برای استفاده در صفحات وب، رابط کاربری برنامه‌ها گزینه‌ای مناسب است . نکته قایل توجه در مورد فونت وزیر کیفیت بالای آن می‌باشد و همچنین در وزن های خیلی نازک، نازک، معمولی، کمی ضخیم و ضخیم در دسترس است. فونت‌های دیگری که بر پایه این فونت طراحی شده‌اند می‌توان به فونت صمیم، فونت دیروز و فونت شبنم نام برد .

فونت ایران یکان yekan

 

یکی از پر استفاده‌ترین فونت های فارسی در طراحی وب و اپلیکیشن و همچنین طراحی بنر تبلیغاتی بسیاری از شرکت‌ها مانند دیجی‌کالا، شیپور، روبیکا با این فونت طراحی کرده‌اند. برای طراحی ایران‌یکان 3 به درخواست‌ و سلیقه طراحانی، که از این فونت در پروژه‌های خود استفاده کرده‌اند توجه شده است؛ تا محصول نهایی بتواند به بهترین شکل نیاز‌ها را برطرف کند. در خانواده فونت یکان 11 تایپ فیس متفاوت وجود دارد و اگر در طراحی کارت ویزیت می‌خواهید چندین فونت مختلف را استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از خانواده یکان سه فونت را انتخاب کرده و بر اساس نیاز در قسمت‌های مختلف کارت ویزیت از فونت ایران یکان استفاده کنید.

فونت کلمه Kalemeh

 

فونت کلمه، از ساختاری هندسی و منظم خلق شده است و برای استفاده در اکثر طراح های تبلیغاتی و کسب‌وکارهای خلاق بسیار مناسب است. استفاده از فونت کلمه در متن‌هایی که می‌خواهید یکسری از ویژگی‌ها و توانایی‌هایی را برجسته کنید بسیار مناسب است. تایپ‌فیس فونت کلمه برای زبان فارسی، عربی و انگلیسی طراحی شده است و از زبان‌های اردو و کردی نیز پشتیبانی می‌کند.

فونت ایران سنس IRNSans

فونت ایران سنس فونت های فارسی مناسب برای طراحی کارت ویزیت

فونت‌ایران سنس، در طراحی وبسایت‌ها و نرم افزارهایی همچون دیجی‌کالا، کافه‌بازار، آپارات، اسنپ مورد استفاده قرار گرفت و تبدیل به نشانه‌ای از جامعه کسب و کارهای استارت‌آپی در ایران شد. پس یکی از بهترین فونت‌های فارسی برای طراحی کارت ویزیت، فونت ایران سنس است.

نمونه کارت ویزیت خاص برای ایده‌یابی در طراحی

نمونه کارت ویزیت شرکتی
نمونه کارت ویزیت برای آریشگاه
نمونه کارت ویزیت برای رستوران
نمونه کارت ویزیت برای فروش گیره سر
نمونه کارت ویزیت برای میوه فروشی
نمونه کارت ویزیت برای فست فود
لینک کوتاه این صفحه: https://compressco.net/?p=16600

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش‌های مرتبط

آموزش جامع و کامل فیلتر blur

کاملترین آموزش فیلتر Blur در فتوشاپ

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

پنل هیستوگرام فتوشاپ چیست؟ روش خواندن و درک هیستوگرام تصویر

پنل هیستوگرام فتوشاپ چیست؟ روش خواندن و درک هیستوگرام تصویر [درس 12]

طرح لایه باز چیست، چه معایب و مزایای دارد؟

طرح لایه باز یا فایل لایه باز چیست؟ چه کاربرد، مزایا و معایبی دارد؟

پلاگین در فتوشاپ به چه معناست؟ + نصب پلاگین در فتوشاپ

پلاگین فتوشاپ چیست؟ و انواع آن + نصب پلاگین فتوشاپ

آموزش ادجاسمنت Hue-Saturation در فتوشاپ