نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

  1. خانه
  2. مقالات
  3. نکات مهم در طراحی کارت ویزیت
turned_in_notدسته‌بندی: مقالات
نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت:

همه طراحی ها در زمینه گرافیکی دارای نکات بسیار مهمی هستند که این نکات، از اهمیت بالایی برخودارمی باشند و با رعایت درست و اصولی این گفته ها می توانید طراحی های خود را استاندارد و بی عیب پیش ببرید. در این مقاله قصد داریم که شما کاربران عزیز را از 10 نکته مهم طراحی برای کارت ویزت آگاه سازیم.

 

1. نوشتن عنوان اصلی به صورت درشت و خوانا:

در طراحی هر کارت ویزیت نوشتار درست، بخش پر اهمیتی است و حتما باید نام فروشگاه و یا شرکت مورد نظر را به صورت درشت و خواناتر از سایر مطالب بنویسید، زیرا اینکار باعث می شود که آن برند یا کمپانی راحت تر در ذهن ها حک شود و باعث جلب توجه بیشتر کاربران می شود.

 

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

 

2. فونت در کارت ویزیت:

معمولا بهتر است در متن کارت ویزیت ها بیشتر از دو یا سه فونت را مورد استفاده قرار ندهیم زیرا فونت های زیاد باعث حواس پرتی کاربران می شود و به یاد داشته باشید از فونت هایی که باعث ایجاد اختلال در دید کاربر می شود خودداری نمایید و از فونت های کاملا ساده و خوانا ولی در عین حال درشت استفاده کنید تا مخاطبین شما به راحتی مطالب روی کارت ویزت را بخوانند.

 

3.رزولوشن در کار:

برای طراحی هایی که قرار است در چاپخانه به چاپ برسند باید رزولوشن کار را به روی 300 PPI ببندید. اگر رزولوشن شما پایین تر از عدد گفته شده باشد در چاپ کیفیت پروژه شما کاهش پیدا می کند. حتی اگر در مانیتور شما خوب به نظر برسد. نکته بعدی که بعضی از طراحان از آن با خبر نیستند این است که رزولوشن بالا باعث بهتر شدن کیفیت می شود اما اگر بیشتر از حد گفته شده افزایش پیدا کند اتفاقی نمیوفتد و تاثیری در کیفیت پروژه شما ایجاد نمی کند.

 

4. رنگبندی مناسب کارت ویزیت:

رنگبندی یکی از اصل های مهم طراحی می باشد زیرا وقتی از رنگ های روشن و جذاب در طراحی کارت ویزیت خود استفاده می کنید باعث می شود که کاربر به دلیل زیبایی، کارت ویزیت را بیشتر دوست داشته باشد و آن را در کیف خود نگه دارد. در زمان طراحی در زمینه رنگ حتما سایت های ترکیب رنگ را بررسی نمایید و قبل از اقدام به هر کاری با مشتری خود مشورت کرده تا بعد ها به مشکل برنخورید.

 

5. مد رنگی کارت ویزیت :

طراحانی هستند که تازه شروع به کار کرده اند و اطلاعاتی از چاپ در اختیار ندارن و برای مد رنگی طراحی خود اهمیتی قائل نمی شوند اگر می خواهید رنگ کارت ویزیت شما به بهترین شکل ممکن چاپ شود باید از مد رنگی CMYK استفاده کنید.
زیرا رنگ سفیدی که ما به آن احتیاج داریم از سفیدی کاغذ چاپی به وجود می آید که در مد رنگی CMYK این اتفاق صورت می گیرد اما زمانی که ما مد رنگی خود را به روی RGB قرار دهیم به دلیل اینکه، ترکیب سه رنگ (سبز ابی قرمز) رنگ سفید را به ما می دهد باعث می شود که رنگ سفید ما در چاپ شبیه به آن چیزی که میخواهیم از آب در نیاید، تمامی رنگ ها بسیار مرده تر از رنگ دیده شده در مانیتور به نظر خواهند رسید.

 

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

6. استفاده نکردن از کادر:

شاید این موضوع به چشم مهم به نظر نرسد اما با رعایت نکردن این نکته ممکن است باعث خرابی طراحی خود شوید. لطفا در طراحی کارت ویزیت استفاده از کادر را کنار بگذارید زیرا در بسیاری از چاپخانه ها میزان خطا، در برش اطراف طرح زیاد است و وجود کادر کار شما را خراب میکند.

 

7. انتخاب تصویر مناسب و تاثیر گذار:

از تصویرهایی استفاده نمایید که نمایانگر کار، محصول و یا کمپانی شما است و سعی کنید از عکس های ساده و به دور از شلوغی استفاده نمایید و در آخر از تصاویر نامفهوم استفاده نکنید زیرا این کار باعث گیج شدن کاربران شما می شود.

 

8. تاثیر قرار دادن لوگو در کارت ویزیت:

همانطور که نوشتن فونت به صورت خوانا و درشت باعث به یاد سپرده شدن کمپانی شما می شود قراردادن لوگو نیز باعث همین موضوع می شود. لوگوی شما باعث می شود که مشتری با دیدن آن به یاد فروشگاه و یا کمپانی شما بیوفتد و همیشه آن را به یاد بیاورد.

 

9. همه اطلاعات مهم را لحاظ کنید :

تمام اطلاعات مورد نیاز مشتریان را بین پشت و روی کارت ویزت تقسیم نمایید به طور مثال : نام شرکت، زمینه کاری و نکات مهم دیگر مانند: تلفن، آدرس، ایمیل، شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و… و سایر موارد مهم را حتما ذکر بفرمایید تا مشتریان راحت تر بتوانند در زمینه کاری با شما ارتباط برقرار کنند و از آوردن متن های طولانی خودداری نمایید.

 

10. استفاده از QR Code در کارت ویزیت:

یکی از روش های مدرن و جدید در طراحی کارت ویزت اضافه کردن QR code می باشد که باعث راحت تر شدن کاربران برای دسترسی به اطلاعات مورد نظر می باشد و باعث می شود که اطلاعات شما به صورت اتوماتیک وار در تلفن همراه کاربران ثبت شود که این امر موجب سرعت بخشیدن در ثبت اطلاعات شما می شود.

 

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش‌های مرتبط

کالیگرافی چیست ؟
کالیگرافی چیست؟  کالیگرافی یا خوشنویسی به معنای هنر زیبا نویسی می باشد، که از ادغام…

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود رایگان دوره اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید