24 ترکیب رنگی چشم نواز برای طراحی پوستر

turned_in_notدسته‌بندی: مقالات آموزشی فتوشاپ
لینک کوتاه این صفحه: https://compressco.net/?p=41404

ویدیو‌های سایت پخش نمیشن؟ لطفا هم با ( V . P . N ) هم بدون ( V . P . N ) تست کنید؛ زیرساخت اینترنت کشور اختلال شدیدی دارد؛ اگر مشکل حل نشد به پشتیبان پیام دهید.

24 ترکیب رنگی چشم نواز برای طراحی پوستر

از چه ترکیب رنگ‌هایی برای طراحی پوستر باید استفاده کنیم؟ وقتی نوبت به طراحی پوستر می‌رسد، یک ترکیب رنگی شیک می‌تواند کمک زیادی به جلب توجه افراد به طرح کند. از رنگ‌های روشن و ترکیب‌های غیرمعمول گرفته تا ترکیب‌های رنگی کم رنگ، که در طراحی پوستر تقریباً می‌توان از هر سلیقه‌ رنگی استفاده کرد.

ترکیب رنگ‌ 2تایی برای پوستر

در این مقاله، ما می‌خواهیم به بررسی برخی از ترکیب رنگی فوق‌العاده بپردازیم که می‌توانید از آنها در طراحی پوستر استفاده کنید و همچنین کد رنگ‌ها نیز برای سهولت شما، نوشته شده است.

ترکیب رنگ پوستر با بنفش (564965#) و خاکستری (C8D0E5#)

با ترکیب رنگی سرد، می‌توانید پوستری شیک و بدون رنگ زیاد طراحی کنید. این ترکیب رنگی پوستر بنفش تیره و خاکستری، حالتی خاص و مدرن با کنتراست کافی برای همه عناصر موجود در پوستر شما ایجاد می‌کند.

ترکیب رنگ پوستر با زرد (#FCB51A) و کرمی (#FFE5C0)

شاید استفاده از رنگ کرمی به تنهایی در نگاه اول بسیار یکنواخت باشد؛ اما زمانی که رنگ زردطلایی وارد میدان می‌شود، باعث شیک شدن پوستر شده و گویی به طرح، یک رنگ و بویی دیگری بخشیده است. ترفند ایجاد یک طرح رنگی مانند این کار؛ استفاده از دو رنگ مشابه ولی کاملا متفاوت از یکدیگر است. فراموش نکنید که رنگ کرمی مکمل رنگ زرد طلایی می‌باشد.

ترکیب رنگ پوستر با قرمز (9A1C25#) و سیاه(#1E2A36)

ترکیب رنگ پوستر

ترکیب‌ رنگ قرمز و مشکی، یکی از ترکیبات رنگی هستند؛ که هرگز از مد نمی‌اُفتد. برای اینکه طرح پوسترتان را مدرن‌تر نشان دهید، به سراغ رنگ قرمز با تن زرشکی‌ و مشکی بروید و سپس با کمی دستکاری در تنظیمات رنگی، می‌توانید ترکیبی خیره کننده ایجاد کنید.

ترکیب رنگ پوستر با آبی (#147FA1) و هلویی (#ED6B3F)

آبی و هلویی ترکیبی از رنگ‌های متضاد ولی در عین حال زمانیکه بایکدیگر ترکیب می‌شوند بسیار هماهنگ و جذاب هستند و برای پوسترهایی که در زمینه ورزش و سرگرمی می‌باشند، بسیار مناسب است. آنچه که درمورد این ترکیب رنگی باید گفت این است که؛ کنتراست آنقدر زیاد است که به راحتی می‌توان رنگ‌ها را از فاصله دور دید.

ترکیب رنگ پوستر با آبی روشن (#0099E5) و سفید (#FFFFFF)

آبی روشن و سفید یک ترکیب رنگ پوستر کلاسیک است؛ که تقریباً برای هر کاری مناسب می‌باشد. رنگ آبی تا حدودی احساس خنثی دارد که با تصاویر و متن موجود در پوستر به خوبی هماهنگ می‌شود و پس‌زمینه سفید شفاف، به راحتی و بدون هیچ خطری چاپ می‌شود.

ترکیب رنگ پوستر با بنفش مایل به آبی (#354581) و زرد کمرنگ (#FFE074)

ترکیب بنفش مایل به آبی و زرد کم رنگ در این ترکیب رنگ پوستر، جلوه‌ای بسیار ملایم و جذاب را به ارمغان آورده است. اگر به دنبال طراحی پوستری هستید که می‌خواهید مردم از آن استقبال کنند(همانند یک کلاس ورزشی یا یک دورهمی) از این ترکیب رنگ بینظیر استفاده کنید. این ترکیب رنگ پوستر، بخوبی خود را با سایر عناصر موجود در طرح شما(از عکس گرفته تا نمادها و تصاویر) سازگار می‌کند.

ترکیب رنگ پوستر با سبزنعنایی (#88C1B8) و صورتی (#E03C79)

شاید در برداشت اول خود از این ترکیب رنگی صورتی و سبز نعنایی، مثبت نباشید. اما باید بدانید که این یک ترکیب رنگ پرطرفدار است؛ که هم برای طراحی پوستر و هم برای طراحی وب سایت بسیار استفاده می‌شود.

ترکیب رنگ پوستر با آبی پررنگ (#0F053A) و سفید (#FFFFFF)

این یک ترکیب رنگی یکنواخت و کلاسیک است. با تنوع بسیار زیاد رنگ آبی برای طراحی، با این پالت رنگی می‌توان تقریباً هر عنصر طراحی دیگری را بدون هیچ زحمتی با همدیگر هماهنگ کرد.


مقاله‌های مرتبط با رنگ:


ترکیب رنگ پوستر با بنفش (#967F9B) و بنفش کمرنگ (#ECE0EA)

این یکی دیگر از ترکیب رنگ‌های یکنواخت با رنگ‌های تناژ بنفش است؛ که در طرح پوستر شما حس نرمی، لطافت و جذاب بودن را ایجاد می‌کند. این ترکیب رنگ قطعا یکی از ترکیب رنگهای بسیار خوب است؛ زیرا در عین سادگی، بخوبی می‌تواند پیام شما را به مخاطبانتان انتقال دهد و استفاده از رنگ بنفش پررنگ برای رنگ متن، آنها را مجاب به خواندن نوشته‌های موجود در طرحتان می‌کند(بطور کلی این ترکیب رنگی، خود به تنهایی یک CTA به حساب می‌آید).

ترکیب رنگ پوستر با آبی روشن(#4A57A5) و طلایی (#F99935)

ترکیب رنگ پوستر

ترکیب رنگ‌های روشن یکی از محبوب‌ترین‌ها در طراحی پوستر هستند؛ زیرا توجه شما را از راه دور جلب می‌کنند و این ترکیب رنگی آبی و زرد روشن نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین بسیار خوب است که هر دو رنگ دارای اشباع کافی هستند تا در صورت تمایل، امکان تایپوگرافی معکوس (رنگ روشن) را فراهم کنند.

ترکیب رنگ پوستر با فیروزه‌ای(#297C8C) و سفید(#FFFFFF)

آبی و سفید یک انتخاب مدرن برای طراحی پوستر است. رنگ فیروه‌ای برای نوشته‌های موجود در طرحتان بخوبی عمل می‌کند و در کنارش رنگ سبز می‌تواند به برجسته‌تر شدن عناصر ثانویه طرح کمک کند.

ترکیب رنگ پوستر با نارنجی (#F48647) و زرد (#F7DD32)

نارنجی و زرد، رنگ‌هایی هستند که حالت تاکیدی و سرگرم کننده‌ای را برای پوسترهای مبتنی بر تصویر؛ ایجاد می‌کنند. اغلب این رنگ‌ها کانون یک تصویر نیستند و می‌توانند تضادی را برای ایجاد یک طراحی جالب داشته باشند.

ترکیب رنگ پوستر با نارنجی (#E7584A) و آبی پررنگ (#342260)

ترکیبی از رنگ‌های گرم و سرد که یک ترکیب رنگی عالی ایجاد کرده‌اند. برای دستیابی به ظاهری ایده‌آل برای تصویر پس‌زمینه طرح خود، با اشباع‌ و ترکیب رنگ‌ها بازی کنید.

ترکیب رنگ پوستر با آبی (#4AC2DA) و بنفش (#7272B2)

رنگ آبی نماد آرامش، صلابت و ثبات است و می‌تواند حس اعتماد و آرامش را در بین مخاطبانتان ایجاد کند. از طرفی، بنفش نماد خلاقیت، رویایی بودن و شگفتی است و می‌تواند به طراحی شما عمق و رمزآلودی ببخشد. ترکیب این دو رنگ، یک تعادل بین احساسات آرامش و شور و هیجان را ایجاد می‌کند. با استفاده از این ترکیب، می‌توانید یک طرح مدرن و متفاوت ایجاد کرده و توجه مخاطبان را به خود جلب کنید.

ترکیب رنگ‌ 3تایی برای پوستر

خُب در ادامه به ترکیب رنگ های سه تایی در طراحی پوستر می‌پردازیم:

ترکیب رنگ پوستر با سیاه (#000000) و سفید (#FFFFFF) و سرخابی (#E72178)

این ترکیب رنگی که دارای پس‌زمینه سیاه و سفید با تکه‌های سرخابی است، در عین سادگی بسیار خیره‌کننده است. تضاد این رنگ‌ها بایکدیگر، زیبایی شناسی قابل توجهی را ایجاد می‌کند؛ که می‌تواند حس هر شخصی را برانگیزد. این ترکیب رنگ را می‌توانید برای تبلیغ محصولاتی که خاص و متفاوت هستند یا زمانی که می‌خواهید هر فردی با نگاه کردن به این پوستر به خاص بودن آن پی ببرند، عالی عمل می‌کند.

ترکیب رنگ پوستر با آبی (#354E6C) و قرمز (#E64241) و طلایی (#EAAC31)

این ترکیب رنگ برای پوسترهای تبلیغاتی غذا (همانطور که در پوستر فوق مشاهده می‌کنید) بسیار عالی است. رنگ قرمز اشتهای افراد را برمی‌انگیزد و دو رنگ آبی و طلایی به ایجاد حس اعتماد و آرامش بیشتر کمک می‌کنند. بطورکلی ترکیب رنگی فوق را می‌توان یک ترکیب جسورانه نامید، زیرا در کنار یکدیگر بسیار خوب نقش ایفا می‌کنند.

ترکیب رنگ پوستر با زرد(#EAD2AE) و سیاه(#353B39) و سفید(#FFFFF)

ترکیب رنگ سیاه و زرد با یکدیگر می‌تواند به یکی از دو حالت؛ زنبور عسل یا ظرافت و نرمی ظاهر شود. در طرح پوستر فوق، طراح با این ترکیب رنگی یک ظرافت و نرمی را به طرح اضافه کرده است. مشکی و زرد کنتراست شدید ایجاد می‌کنند و هردوی این رنگ‌ها  با آیکون‌ها یا عناصر دیگر، هماهنگی خاصی را بوجود می‌آوردند.

ترکیب رنگ پوستر با سبز پررنگ(#EAD2AE) و سبز لایت(#353B39) و سبز کمرنگ(#FFFFF)

ترکیب‌های رنگی یکنواخت می‌توانند برای طراحی پوستر عالی باشند؛ زیرا ظاهری یکپارچه برای کل طرح ایجاد می‌کنند. یک ترکیب رنگی قوی و درست می‌تواند به جلب توجه مخاطبان به طرح کمک کند(مانند این طرح رنگ پوستر).

ترکیب رنگ پوستر با نارنجی (#FC6746) و سبز (#008186) و  زرد (#F5B307)

این یکی دیگر از ترکیب رنگ‌های بسیار جذاب و جالب است. شاید این ترکیب رنگی جز آن دسته از پالت‌های رنگی باشد که؛ جز در طراحی پوستر هیچ استفاده‌ای دیگری نداشته باشد، اما برای جلب توجه از راه دور بخوبی کار می‌کند.

ترکیب رنگ پوستر با بنفش (#372869) و صورتی (#D50A80) و آبی آسمانی (#37B0C3)

این ترکیب رنگ پوستر، به‌گونه‌ای است که گویی در آن از همۀ پالت‌های رنگی استفاده شده است و این ترکیب رنگ حس به روز بودن یا مُد روز بودن را به مخاطب القا می‌کند. بدون شک استفاده از این پالت رنگی جسارت زیادی می‌خواهد و اگر بدنبال این هستید که خاص بودن و حرفه‌ای بودنتان را به رُخ بکشید، استفاده از ترکیب رنگی را فراموش نکنید. این سه رنگ به خوبی با هم ترکیب شده‌اند؛ که در نتیجه یک عنصر بصری قابل توجه و منحصربفردی را ایجاد کرده‌اند؛ که می‌تواند با تصاویر، نمادها یا سایر گرافیک‌های موجود در طرح بخوبی ترکیب شود.

ترکیب رنگ پوستر با قرمز (#CE2625) و آبی تیره (#18152A) و طلایی (#DD9D39)

این ترکیب رنگی شبیه به ترکیب رنگی قبلی است، اما با این تفاوت که در این ترکیب رنگ از رنگ‌های تیره‌تر و اشباع‌تر استفاده شده است که همین امر باعث می‌شود به مخاطب یک حس جدی‌ و سرسخت بودن به مخاطب منتقل کند. چیزی که طرح فوق را زیباتر می‌کند این است که، با استفاده از رنگ سفید در طرح، طراح توانسته است که حسی متفاوت در آن ایجاد کند و جدی بودن طرح به نوعی کاسته است.

ترکیب رنگ پوستر با آبی روشن (#A2C0E2) و طوسی تیره (#4A434A) و طوسی کمرنگ(#9C96A4)

ترکیب رنگ پوستر

آبی روشن و خاکستری، زیبایی جاودانه‌ای در طرح ایجاد می‌کند که تقریباً برای هرنوع محتوا و فعالیتی کار می‌کند.

ترکیب رنگ پوستر با سبز (#0DB24C) و سیاه (#000000) و سفید (#FFFFFF)

ترکیب رنگی سیاه و سفید کمک می‌کند تا رنگ سبز به یک نقطه کانونی تبدیل شود و همچنین اطمینان حاصل می‌کند که محتوای موجود در پوستر به راحتی خوانده شود.

ترکیب رنگ پوستر با سبز تیره (#112629) و سبزپرنگ(#17343A) و طلایی(#CCB57F)

اگر شما به دنبال ظرافت و جذابیت در طراحی پوستر خود هستید، می‌توانید از ترکیب رنگ سبز تیره و طلایی استفاده کنید. این دو رنگ به تنهایی و در ترکیب با یکدیگر، قابلیت ایجاد یک طرح جذاب و خاص را دارند. رنگ سبز تیره نماد طبیعت، تجدید حیات و ثبات است و می‌تواند حس اعتماد و آرامش را در بین مخاطبان پوستر شما ایجاد کند. همچنین، رنگ طلایی نماد ثروت، شکوه و ارزش است و می‌تواند به پوستر شما لمسی از لوکس و بزرگی بدهد. با ترکیب این دو رنگ، می‌توانید یک ترکیب جالب و متفاوت را به وجود آورده و طرحی استثنایی و جذاب را برای پوستر خود ایجاد کنید.

نتیجه گیری:

چیزی که در مورد همه این ترکیب رنگی‌های مختلف یکسان است، این است که هریک از آنها واقعاً می‌توانند حال و هوای رویدادها یا هر چیزی را که پوستر شما تبلیغ می‌کند ایجاد کنند. فقط به یاد داشته باشید که هنگام تست ترکیب رنگ از جهت اینکه آیا با موضوع شما سازگاری دارد یا خیر، حتما یک نسخه از آن را چاپ کنید و سپس به بررسی آن بپردازید.


منبع: سایت Designshack

لینک کوتاه این صفحه: https://compressco.net/?p=41404

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عالی ممنونم

  پاسخ
  • پیمان صدوق
   1403-02-24 20:48

   خواهش می‌کنم زهره خانوم ممنونم از همراهیتون و مرسی از اینکه وبتونو توی کامنت با ما به اشتراک می‌ذارید

   پاسخ
 • خفن ترین ترکیب رنگ های انواع پوستر عالیه دیگه بهتر از این نمیشه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آموزش‌های مرتبط

آموزش ادجاسمنت Hue-Saturation در فتوشاپ

آموزش پنل تنظیمات براش فتوشاپ

کاملترین آموزش براش فتوشاپ + تنظیمات براش در فتوشاپ

شیت چیست؟ | انواع شیت در چاپ ؟ | شیت اختصاصی یا شیت عمومی؟

شیت بندی چیست؟ شیت اختصاصی یا شیت عمومی؟ + فایل پی دی اف

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

یافتن ایده اولیه برای طراحی گرافیک

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

اصول و نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

تئوری رنگ در طراحی گرافیک برای طراحان تازه کار و غیر طراحان:

تئوری رنگ در طراحی گرافیک